Pelplin: Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

  • 02.07.2020, 06:00 (aktualizacja 02.07.2020, 14:05)
  • Redakcja
Pelplin: Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Od 1 lipca do 26 sierpnia w Bazylice Katedralnej w Pelplinie będzie odbywać się XXII edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Wydarzenie to nieprzerwanie gości w pelplińskiej katedrze od 1999 roku i skupia artystów oraz słuchaczy z całego świata.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w katedrze pelplińskiej jest największym wydarzeniem tego rodzaju zarówno na całym Kociewiu. W festiwal zaangażowanych jest jedenaście diecezji w Polsce, a także kościoły na Ukrainie i Białorusi. Daje to łącznie ponad siedemdziesiąt punktów koncertowych w sześciu województwach. W ciągu ostatnich 21 lat zorganizowano blisko sześćset koncertów z udziałem ponad tysiąca pięciuset wykonawców z trzydziestu krajów Europy, państw Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Australii i Oceanii.

Podczas wydarzenia prezentowana jest światowa muzyka wszystkich epok. Koncerty mają charakter solowy, kameralny, wokalny, chóralny, a także symfoniczny. Obecnie organizatorem głównym festiwalu jest Fundacja Promocji Sztuki imienia Gabriela Faure działająca od 2003 roku, a jego dyrektorem i pomysłodawcą od początku istnienia jest aktywnie koncertujący na całym świecie organista Gedymin Grubba, który opowiedział nam o szczegółach wydarzenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

We wszystkie środy lipca i sierpnia o godzinie 19:00 w katedrze w Pelplinie odbywają się koncerty w ramach dwudziestej drugiej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze Pelplińskiej. W ramach całego festiwalu odbywa się łącznie dwadzieścia pięć koncertów, w trzynastu różnych miejscach na terenie Diecezji w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim. 

- Gedymin Grubba

 

Łącznie w wydarzeniu weźmie udział ponad czterdziestu wykonawców z dziesięciu polskich miast oraz siedmiu krajów Europy i świata.


1 lipca w Bazylice Katedralnej w Pelplinie mogliśmy usłyszeć grającego na organach Hijoo Moona pochodzącego z Korei Południowej oraz norweskiego skrzypka Johannesa Garama Liebiga. Na najbliższym koncercie na organach zagra Tome Olivers z Majorki.

Więcej informacji na temat listy i kalendarza koncertów oraz wykonawców można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Wciąż należy jednak pamiętać o obowiązujących zaleceniach sanitarnych, których należy przestrzegać podczas wydarzeń kulturalnych.

fot. materiały prasowe

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe