Filia Biblioteki Pedagogicznej przejęta przez miasto. Co stanie się z budynkiem?

  • 02.07.2020, 13:14 (aktualizacja 02.07.2020, 17:56)
  • Redakcja
Filia Biblioteki Pedagogicznej przejęta przez miasto. Co stanie się z budynkiem? fot. archiwum Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Powiat sprzedał miastu budynek za symboliczną kwotę - 1% wartości (niecałe 8 tysięcy złotych).

fot. Wrota Tczewa

Miasto nabyło od powiatu tczewskiego budynek po byłym tczewskim oddziale Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku. Była to jedyna biblioteka naukowa w Tczewie i jedna z niewielu instytucji w naszym mieście o randze wojewódzkiej. Właścicielem budynku było tczewskie starostwo, które zleciło wykonanie ekspertyzy. Wykazała ona, że budynek jest w fatalnym stanie technicznym. W efekcie biblioteka musiała opuścić wynajmowany lokal, a jej zasoby zostały przeniesione do fili starogardzkiej. Teraz Miasto nabyło budynek przy ul. Gdańskiej 2a. O szczegółach mówi Martyna Link z Biura Rzecznika Prasowego Urzędu Miejskiego w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W przyszłości działka, na której stoi budynek wynajmowany przez bibliotekę pedagogiczną, posłuży do rozbudowy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2.

- UM w Tczewie

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdański posiada swoje filie jeszcze m.in w Starogardzie Gdańskim, Pruszczu Gdańskim i Malborku.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe