Muzycy Harcerskiej Orkiestry Dętej po raz pierwszy od 50 lat nie wyjadą na wakacje

  • 03.07.2020, 12:40 (aktualizacja 03.07.2020, 13:25)
  • Redakcja
Muzycy Harcerskiej Orkiestry Dętej po raz pierwszy od 50 lat nie wyjadą na wakacje fot. Harcerska Orkiestra Dęta Tczew / FB

Podziel się:

Oceń:

Harcerska Orkiestra Dęta nie wyjedzie na tradycyjny obóz do Olpucha. Pandemia pokrzyżowała wszystkie plany.

Obóz letni Harcerskiej Orkiestry Dętej to wieloletnia tradycja. Tczewscy muzycy spędzają go na Kaszubach w Olpuchu. Co roku na dwutygodniowy obóz jeździło blisko 60 osób. Orkiestranci na obozie pełnili wachty harcerskie, zdobywali sprawności ale przede wszystkim ćwiczyli. Próby muzyczne zabierały im średnio codziennie cztery godziny dziennie. Tym razem, po raz pierwszy od 1967 roku orkiestra nie wyjedzie na obóz, a młodzież spędzi czas wakacji na próbach, które zostały przeniesione z Domu Organizacji Pozarządowych do Centrum Kultury i Sztuki - sala koncertowa pozwala na zachowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

- fot.Tv Tetka

Odwołane koncerty międzynarodowe m.in. we Francji czy na Litwie oraz brak tradycyjnego wyjazdu wakacyjnego spowodowały zmianę planów i funkcjonowania orkiestry. O szczegółach mówi dyrygent Harcerskiej Orkiestry Dętej, Magdalena Kubicka-Netka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chociaż są wakacje i obóz odwołano, to orkiestra nie próżnuje. Już trwają prace nad nowym repertuarem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Osoby zainteresowane przyłączeniem do orkiestry mogą zgłaszać się na przesłuchania (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym).

 

Muzyka jest Twoją pasją? Chcesz poznać nowych przyjaciół?

Nie umiesz grać, ale masz chęć się nauczyć?

Dołącz do nas!

Nie trzeba mieć przygotowania muzycznego! Nie trzeba posiadać instrumentu!

Nauka odbywa się bezpłatnie!

Uczymy gry na następujących instrumentach: flet, klarnet, fagot, saksofon, trąbka, puzon, waltornia, sakshorn, tuba.

Nauka prowadzi do praktycznego wykorzystanie umiejętności grania na instrumencie – koncerty orkiestry, występy podczas uroczystości rodzinnych czy szkolnych.

Zajęcia indywidualne odbywają się 2 razy w tygodniu popołudniami, są dostosowane do planu lekcji. Przyjmujemy dzieci w wieku od 9 lat.

- www. orkiestra.tczew.pl

 

Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej orkiestry.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe