Trwa niedzielna akcja "Prędkość"

  • 05.07.2020, 08:00
  • Redakcja
Trwa niedzielna akcja "Prędkość"

Podziel się:

Oceń:

5 lipca na terenie całego województwa pomorskiego przeprowadzane są działania kontrolne po nazwą „Prędkość". Jak pokazują analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

W trakcie działań policjanci będą zwracali szczególną uwagę na zachowania, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie asp. sztab. Dawid Krajewski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Nadmierna prędkość, kierowanie w stanie nietrzeźwości, nieustąpienie pierwszeństwa  przejazdu czy wykonywanie ryzykownych manewrów to główne przewinienia kierujących, które prowadzą do tragicznych w skutkach zdarzeń. Funkcjonariusze pomorskiej drogówki w tym dniu zwrócą także uwagę na korzystanie z telefonu podczas jazdy oraz sposób przewożenia pasażerów. Kontrole będą miały charakter zarówno statyczny, jak i dynamiczny przy wykorzystaniu pojazdów nieoznakowanych wyposażonych w wideo rejestratory.

- KPP Tczew

 

Do działań włączona zostanie również pomorska grupa SPEED.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe