Gmina Gniew: 31-latek groził matce śmiercią, a 67-latek znieważył policjanta

  • 03.07.2020, 15:49 (aktualizacja 03.07.2020, 18:44)
  • Redakcja
Gmina Gniew: 31-latek groził matce śmiercią, a 67-latek znieważył policjanta fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewska policja informuje o dwóch zatrzymaniach: nietrzeźwego 31-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o przestępstwo gróźb karalnych oraz 67-letniego mężczyzny, który podczas interwencji znieważył oraz naruszył nietykalność jednego z funkcjonariuszy.

ARESZT DLA 31-LATKA ZA GROŹBY KARALNE I NIESTOSOWANIE SIĘ DO ZAKAZU KONTAKTOWANIA

30 czerwca przed godziną 22:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej, do której miało dojść w jednym z domów na terenie gminy Gniew. Mundurowi na miejscu ustalili, że 31-latek wszczął awanturę domową, podczas której groził matce śmiercią. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, którego doprowadzili do tczewskiej komendy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 31-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Funkcjonariusze znali już zatrzymanego mężczyznę, bo kilka dni wcześniej wobec niego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się z matką. Te środki zastosowano wobec niego, gdyż wcześniej też groził kobiecie śmiercią. Jednak zatrzymany mężczyzna nie stosował się do tego zakazu i dalej popełniał przestępstwo.

- KPP Tczew

 

Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzut dotyczący gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 

Za przestępstwo gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZATRZYMANY 67-LATEK ZNIEWAŻYŁ ORAZ NARUSZYŁ NIETYKALNOŚĆ POLICJANTA

1 lipca policja została poinformowana osobach, które miały spożywać alkohol i zaczepiać ludzi na terenie jednej z miejscowości w gminie Gniew. Na miejsce zostali wysłani policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie, którzy na miejscu zastali 2 mężczyzn i kobietę. Jeden z mężczyzn zaczął być agresywny i próbował oddalić się z miejsca interwencji. 67-letni mężczyzna zaczął obrażać jednego z policjantów. Stróże prawa pouczali agresywnego mężczyznę, aby zachowywał się zgodnie z prawem. Mówi oficer prasowy KPP w Tczewie asp. sztab. Dawid Krajewski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Mieszkaniec powiatu tczewskiego nie reagował na wydane polecenia i zaatakował funkcjonariusza, czym naruszył jego nietykalność. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek. Obezwładniony 67-latek został doprowadzony do miejscowej komendy. Mundurowi od zatrzymanego mężczyzny wyczuli alkohol. Jednak nie był on w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj zatrzymany mężczyzna został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Teraz losem 67-latka zajmie się sąd.

- KPP Tczew

 

Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe