Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 11:23

Dobry występ Pogoni na piasku i awans na Mistrzostwa Polski w beach soccerze

Piłkarki Pogoni Tczew wzięły udział w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski w piłce nożnej plażowej w Gdańsku Brzeźnie. Zespół z Tczewa w poprzednim roku w tych rozgrywkach zajął 6 miejsce. W tym po trzydniowej rywalizacji tczewianki zajęły wysoką 5 lokatę. Pierwsze osiem zespołów, w tym Pogoń, zapewniło sobie awans do Mistrzostw Polski kobiet w beach soccerze, które odbędą się również w Brzeźnie w dniach od 14 do 16 sierpnia.

Autor: fot. mat. prasowe Pogoń Tczew

Zawodniczki tczewskiej Pogoni w dniach od 3 do 5 lipca wzięły udział w rozgrywkach Pucharu Polski w piłce nożnej plażowej. Turniej rozegrany został w Gdańsku Brzeźnie. Zespół z Tczewa, w poprzednim roku  zajął w tych rozgrywkach 6 miejsce. W tym tczewianki poprawiły wynik, uzyskując 5 lokatę

Pogoń trafiła do  grupy C z drużynami Red Devils Futsal Club Chojnice, Plon Błotnica Strzelecka, oraz Polonią Tychy.

Jędrzejewska x2, Górska, Jaśniewska, Rembalska, Ziewiec, Tryka

Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana zawodniczka Pogoni "Gościniec nad Wisłą" Tczew - Anna Węsierska.

Pierwszych osiem zespołów turnieju, czyli: UKS Sparta Daleszyce, Lady Beach Soccer Club Grembach Łódź, Red Devils Futsal Club Chojnice, BPAP Marcus Gdynia, Pogoń"Gościniec nad Wisłą" Tczew, CUK Toruń, GOL Częstochowa, Zamłynie Radom, zapewniło sobie awans do Mistrzostw Polski Kobiet w Beach Soccerze, które odbędą się również w Brzeźnie w dniach od 14 do 16 sierpnia. W poprzednim sezonie w tych rozgrywkach Pogoń zajęła 4 miejsce