Animacja, integracja i wsparcie dla rodzin - Klub Rodzinny Zatorze otwarty!

  • 07.07.2020, 13:50 (aktualizacja 07.07.2020, 14:53)
  • Aleksandra Hotowy
Animacja, integracja i wsparcie dla rodzin - Klub Rodzinny Zatorze otwarty!… fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

Zakończył się kolejny etap rewitalizacji na Zatorzu. 7 lipca działalność rozpoczął Klub Rodzinny Zatorze.

Klub Rodzinny Zatorze powstał z myślą o mieszkańcach dzielnicy, którzy chcą działać na rzecz społeczności lokalnej w swoim otoczeniu. To także przestrzeń, w której wsparcie mogą otrzymać rodziny doświadczające kryzysu. W tym miejscu prowadzone będą działania integracyjne, edukacyjne i terapeutyczneKlub Rodzinny Zatorze powstał w ramach projektu „Społeczna od-nowa”, który jest komplementarny do działań projektu "Miasto od-nowa - rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza". Klub zwiększył tczewską ofertę miejsc świadczenia usług społecznych, tym razem dla rodzin z obszaru Zatorza. Ofertę klubu mają współtworzyć mieszkańcy, a o szczegółach jego funkcjonowania mówi Artur Rajkowski z Fundacji Pokolenia w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Ma służyć przede wszystkim społeczności lokalnej, mieszkańców Zatorza [...]. Tutaj zaplanowano pracę z terapeutyczną z rodzinami, działania animacyjne, w tym działania wolontariuszy, a tak naprawdę co będzie się działo w Klubie Rodzinnym Zatorze ,będzie zależało od samych mieszkańców.

- Artur Rajkowski, Fundacja Pokolenia

 

fot. Aleksandra Hotowy

W Klubie realizowane będą działania specjalistyczne wspierające mieszkańców, zwiększające ich umiejętności i kompetencje społecznych, W tym miejscu będą zarówno terapeuci, psychologowie, pracownicy socjalni jaki animatorzy społeczności lokalnej. 

 

Mam nadzieję, że przez wiele lat, a nawet pokolenia [...] będzie tutaj dobry fundament na rozwój wszelkich talentów młodego pokolenia.

- Julita Jakubowska, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie

 

Wszystkie informacje dotyczące działalności Klubu Rodzinnego Zatorze można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz w Fundacji Pokolenia. 

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe