Wyniki gminnego etapu konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2020"

  • 07.07.2020, 14:35 (aktualizacja 07.07.2020, 17:56)
  • Redakcja / Gmina Tczew
Wyniki gminnego etapu konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2020" fot. www.gmina-tczew.pl

Podziel się:

Oceń:

We wtorek, 7 lipca w Urzędzie Gminy Tczew wręczono wyróżnienia za udział w gminnym etapie konkursu na najpiękniejszą wieś na Pomorzu.

Spośród zgłoszonych wsi i zagród wyłoniono laureatów oraz przyznano wyróżnienia. Komisja, która 26 maja odwiedzała wszystkie zgłoszone miejsca oceniała m.in. zadbane przestrzenie, architekturę, aktywność mieszkańców w pielęgnowaniu dziedzictwa kulturowego i krajobrazu naturalnego. 

 

Wierzę, że dzięki tym drobnym nagrodom sołectwa stają się jeszcze bardziej atrakcyjne i przyjazne naszym mieszkańcom. Cieszę się że są wsie, które stale biorą udział w tym plebiscycie. W przyszłym roku planujemy zwiększyć budżet na nagrody pieniężne w konkursie dlatego zachęcam wszystkie nasze wsie, a także prywatne zagrody o charakterze rolnym do udziału.

- Krzysztof Augustyniak, Wójt Gminy Tczew

 

W tegorocznej edycji miano "Najpiękniejszej Wsi" otrzymało sołectwo Szpęgawa, drugie miejsce przypadło wsi Lubiszewo Tczewskie, natomiast trzecie przyznano wsi Swarożyn. Wyróżnienia powędrowały dla sołectw Rokitki oraz Malenin.

W kategorii "Zagroda" wyróżnienie trafiło do Barbary i Zenona Szyszko z Waćmierka. Podczas wtorkowego (7 lipca) spotkania w Urzędzie Gminy Tczew, Wójt Gminy wręczył okolicznościowe dyplomy gratulacyjne oraz bony z nagrodami pieniężnymi. 

Informacje pochodzą ze strony www.gmina-tczew.pl.

Redakcja / Gmina Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe