Tczewianie chętnie korzystają z Bonu Rowerowego

  • 08.07.2020, 12:53 (aktualizacja 08.07.2020, 14:20)
  • Redakcja
Tczewianie chętnie korzystają z Bonu Rowerowego fot. Tczewscy Kurierzy Rowerowi

Podziel się:

Oceń:

Od ogłoszenia programu, z pakietów przeznaczonych dla mieszkańców Tczewa, skorzystało już 12 osób.

W ubiegłym miesiącu ruszyła akcja Tczewski Bon Rowerowy. To inicjatywa mająca na celu zachęcenie mieszkańców miasta do bezpiecznego poruszania się sprawnym jednośladem. Więcej o tym, jakie korzyści przynosi skorzystanie z programu, pisaliśmy tutaj.

Od startu inicjatywy nie minęły jeszcze trzy tygodnie, a zainteresowanie nią cały czas wzrasta. Z Tczewskiego Bonu Rowerowego skorzystało już 12 osób, o czym mówi Grzegorz Pawlikowski, inspektor ds. polityki rowerowej Urzędu Miejskiego w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Bon rowerowy jest realizowany od 2,5 tygodnia i w tym czasie zgłosiło się już 12 osób - 7 mężczyzn i 5 kobiet. Ich rowery zostały naprawione, a oni sami odbyli już tę godzinę obowiązkowej nauki jazdy na rowerze. Realizacja "Bonu" zaplanowana jest do końca listopada bieżącego roku. Osób, które są zainteresowane i zgłaszają się, dopytując, jest więcej, ale na ten moment mamy już 12 osób, które w pełni ten "Bon" zrealizowały.

- Grzegorz Pawlikowski, inspektor ds. polityki rowerowej Urzędu Miejskiego w Tczewie

 

Docelowo skorzystać z bonu będzie mogło 150 osób. Nadal są więc miejsca i spore szanse dla mieszkańców Tczewa, chcących naprawić swój rower i nauczyć poruszania się nim w warunkach miejskich:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Bon Rowerowy to kampania mająca na celu pobudzenie ruchu rowerowego, poprzez naprawę rowerów osób, które conajmniej od pół roku na rowerze nie jeździły. W pierwszej kolejności preferujemy kobiety oraz osoby poruszające się dotychczas komunikacją publiczną. W skład "Bonu" wchodzi naprawa roweru, plus jedna godzina obowiązkowej jazdy na rowerze z instruktorem z Tczewskich Kurierów Rowerowych.

~ Grzegorz Pawlikowski, inspektor ds. polityki rowerowej Urzędu Miejskiego w Tczewie

 


Osoby chętne do skorzystania z Bonu mogą:

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe