47 kilometrów przez Powiśle i Kociewie na rowrze

  • 11.07.2020, 09:00
  • Redakcja
47 kilometrów przez Powiśle i Kociewie na rowrze fot. LOT Kociewie Materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

18 lipca Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Miastem Kwidzyn oraz Gminą Gniew organizują 6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy. Będzie to jednodniowa, około 47-kilometrowa trasa, która poprowadzi uczestników przez malownicze zakątki Powiśla i Kociewia.

Wydarzeniom rowerowym organizowanym przez Lokalną Organizacją Turystyczną KOCIEWIE przyświeca hasło "!Pomorskie kołem się kręci". Imprezy te, integrują mieszkańców regionów Powiśla i Kociewia, a także turystów odwiedzających w tym czasie województwo pomorskie, których wspólną pasją jest aktywny wypoczynek. Uczestnicy rajdów mogą w ten sposób poznawać lokalne atrakcje i miejsca z perspektywy rowerowego siodełka. Nie inaczej jest tym razem. 

6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy rozpocznie się o godzinie 10:00 w Kwidzynie, na Placu Jana Pawła II. O szczegółach rajdu i jego historii mówi Piotr Kończewski, dyrektor LOT KOCIEWIE:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Trasa i nazwa sama nawiązuje do dwóch regionów, które połączyła przeprawa mostowa sprzed sześciu lat i stąd też nazwa naszych rajdów, ponieważ korzystamy z tego mostu, który właśnie pomiędzy Opaleniem, a Kwidzynem został zbudowany.

- Piotr Kończewski

 

Uczestnicy przejadą przez: Marezę – Podzamcze – Gurcz – Janowo - Pastwę – Lipianki. Rajd tradycyjnie przejedzie przez most Opalenie-Korzeniewo, który połączył region Powiśla i Kociewia. Przed wjazdem na ten obiekt zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie. Następnie rajd ruszy przez: Jaźwiska – Rzym – Milanowo – Jelenicę – Pólko – Aplinki – Korzeniewo – Marezę do Kwidzyna

Mimo, iż wydarzenie odbywa się na świeżym powietrzu organizatorzy podkreślają, że najważniejsze jest stosowanie się do zasad bezpieczeństwa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Przede wszystkim nie mamy noclegu. Nasze rajdy zawsze były dwudniowe. W tym roku zrezygnowaliśmy z noclegu właśnie ze względów sanitarnych. Ze względów sanitarnych też będziemy wymagać odległości pomiędzy rowerzystami, tak abyśmy zachowali ten reżim sanitarny.

 

Uczestnicy będą musieli zachować między sobą półtora metrowy odstęp i zadbać o środki ochrony osobistej. Jak chętni mogą zapisać się na rajd?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na rajd można zgłosić się zarówno mailowo, telefonicznie, jak i korzystając z messengera. Na chwilę obecną mamy już ponad 70 zgłoszeń, ale nadal jeszcze lista jest otwarta, więc serdecznie zapraszamy.

 

Chętne osoby mogą zapisać się na rajd w biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE przy ulicy 30 Stycznia 4 w Tczewie, telefonicznie pod numerem 58 531 37 41 oraz mailowo pod adresem [email protected]. Zapisy są również przyjmowane poprzez stronę Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE na Facebooku. Liczba miejsc jest ograniczona.

fot. materiały prasowe

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe