#GaszynChallenge dla małej Darii walczącej o życie

  • 09.07.2020, 12:09 (aktualizacja 09.07.2020, 17:47)
  • Redakcja
#GaszynChallenge dla małej Darii walczącej o życie fot. siepomaga.pl

Podziel się:

Oceń:

Daria ma zaledwie 11 miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni - SMA1. Trwa walka o jej życie. Ratunkiem jest terapia genowa, jednak to najdroższa forma leczenia na świecie. By uzyskać potrzebne fundusze, rodzicie dziewczynki uruchomili internetową zbiórkę. Do wpłat zachęca akcja #GaszynChallenge, w której udział wzięła także nasza redakcja.

 

Największą szansą, by Daria przeżyła i by jej przyszłość była możliwe jak najlepsza, jest terapia genowa 

- napisali rodzice dziewczynki na portalu siepomaga.pl.

 

Do uzbierania pozostało jeszcze ponad 6 milionów złotych. By zachęcić do wsparcia, w internecie ruszyła akcja #GaszynChallenge, która polega na... robieniu pompek. Kolejne osoby podejmujące wyzwanie nominują następne, a wśród "pompujących" znaleźli się już m.in. prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, Starostwo Powiatowe czy Powiatowy Urząd Pracy. Redakcja Radia Tczew otrzymała nominację od Rady Miejskiej.

Oto jak sobie poradziliśmy:

Nominowani przez nas nie zwlekali długo z odpowiedzią:

  • Społeczny Komitet Odbudowy Mostu

  • Orkiestra Kameralna Progress

  • Telewizja Tetka Tczew

Zachęcamy do wsparcia małej Darii również bez robienia pompek. Zbiórkę znajdziecie na portalu siepomaga.pl. Kilka tygodni temu spotkaliśmy się z mamą dziewczynki. Rozmowę znajdziecie TUTAJ.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe