WYBORY PREZYDENCKIE 2020: Jak w II turze głosowali tczewianie?

  • 13.07.2020, 09:01 (aktualizacja 13.07.2020, 20:51)
  • Redakcja
WYBORY PREZYDENCKIE 2020: Jak w II turze głosowali tczewianie? fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Za nami II tura wyborów prezydenckich. 12 lipca Polacy decydowali kto zostanie głową naszego państwa na najbliższe 5 lat.

W Tczewie najlepszy wynik osiągnął Rafał Trzaskowski. Mieszkańcy naszego miasta głosowali w 28 lokalach wyborczych, w tym 3 to obwody zamknięte (szpitale). Liczba głosów ważnych oddanych na wszystkich kandydatów wyniosła 28 537, natomiast uprawnionych do głosowania było 43 118 osób.

  • Frekwencja wyborcza wyniosła 66,77%
  • Rafał Trzaskowski uzyskał 15 883 głosów – 55,66%
  • Andrzej Duda dostał 12 654 głosów – 44,34%

Jak informuje asp. sztab. Dawid Krajewski oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczew na terenie naszego powiatu nie odnotowano incydentów związanych z zakłóceniem prawidłowego przebiegu głosowania:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas niedzielnego głosowania nasi reporterzy zapytali mieszkańców co daje im udział w wyborach:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W poniedziałek, 13 lipca, przewodniczący struktur miejskich Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości skomentowali dla nas wyniki. O rezultacie Rafała Trzaskowskiego mówi Jan Kulas z PO:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O wypowiedź poprosiliśmy też Stanisława Smolińskiego z PiS:

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. wybory.gov.pl

 

W województwie pomorskim wygrał Rafał Trzaskowski z poparciem rzędu 66,4 proc. Frekwencja w naszym regionie wyniosła 70,04% i była drugą najwyższą w Polsce. To o 4,5% więcej niż w pierwszej turze.

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

Redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pozdrawiam
Pozdrawiam 13.07.2020, 11:04
Czy Rafał Trzaskowski dotrzyma części swoich wyborczych obietnic? Jako wiceprzewodniczący PO może nakłonić partyjnych kolegów do ich realizacji.
Ewa
Ewa 13.07.2020, 14:21
Teraz to chyba nie pytanie o pana Trzaskowskiego, tylko o pana Dudę, czy on dotrzyma wyborczych obietnic. Ostatnio nie dotrzymał, więc średnio to widzę.
Pozdrawiam
Pozdrawiam 13.07.2020, 14:36
Kilka głównych spełnił. Reszta została w innych spodniach. Ma jeszcze 5 lat więc może znajdzie te spodnie. A dlaczego nie mam pytać o Rafała T? W Stolicy też dużo naobiecywał. Z wypłatami zadośćuczynienia za doznane krzywdy dla ludzi, którzy stracili swoje mieszkania ma problem i unikał tematu jak ognia gdy obiecywał nowe rzeczy podróżując po miedzy. Niestety wyborcami przeważającymi okazały się niewdzięczne chamy bez matury za nic mające kolorową Europę.
Ewa
Ewa 14.07.2020, 13:58
Dokładnie dotrzymał trzech obietnic: obniżenie wieku emerytalnego (czy przy starzejącym się społeczeństwie to dobry ruch, okaże się za 20 lat), 500 plus (w zamierzeniu mające zwiększyć dzietność, z czego samo PiS się wycofało) i likwidacja gimnazjów (trzeba przyznać, że reforma jest "super").
Nie spełnił wielu innych ze swojego programu: likwidacja NFZ, program mieszkaniowy, wsparcie niepełnosprawnych, pomoc frankowiczom, emerytury wolne od podatku, podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys rocznie, równe dopłaty dla rolników, wyższe podatki dla najbogatszych, likwidacja śmieciówek, każdy projekt obywatelski musi przejść pierwsze czytanie, bezpłatne przedszkola... a do tego przejęcie przez skarb państwa mostu tczewskiego i jego odrestaurowanie w całości. A w tej kampanii obiecał kolejne rzeczy...
Co do Trzaskowskiego, to możesz go pytać, ale nie jako kandydata na prezydenta Polski i jego obietnice składane przy okazji tej kampanii, bo nie ma w tej kwestii mocy sprawczej, gdy przegrał. Zdecydowanie za to warto pytać go i rozliczać z obietnic, jakie złożył jako kandydat na prezydenta Warszawy - nim jest i powinien się wywiązać. To główne zadanie dla mieszkańców Warszawy.

Pozostałe