Pilnie potrzebna krew dla policjanta!

  • 13.07.2020, 10:41 (aktualizacja 13.07.2020, 13:06)
  • Redakcja
Pilnie potrzebna krew dla policjanta! fot. Pomorska Policja / FB

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze z Pruszcza Gdańskiego oraz Trąbek Wielkich, apelują o pomoc dla swojego kolegi, który uległ wypadkowi i pilnie potrzebuje krwi.

Młodszy aspirant Szymon Mielewczyk, który został poszkodowany w wypadku drogowym przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim Centrum Klinicznego w Gdańsku. Mówi st. sierż. Karol Kościuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Nasz kolega mł. asp. Szymon Mielewczyk pilnie potrzebuje krwi. Szymon został poszkodowany w wypadku drogowym i obecnie przebywa w Szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie czekają go operacje. Najbardziej potrzeba krwi grupy 0 RH+, ale też każdy, kto zechce oddać krew może w ten sposób pomóc Szymonowi.

Młodszy aspirant Szymon Mielewczyk jest dzielnicowym w Komisariacie Policji w Trąbkach Wielkich. Jego chęć niesienia pomocy potrzebującym i towarzyszący przy tym zawsze uśmiech są znane nie tylko wśród jego koleżanek i kolegów, ale przede wszystkim wśród mieszkańców Gminy Trąbki Wielkie.

Tym razem Szymon potrzebuje pomocy. Został poszkodowany w wypadku komunikacyjnym i pilnie potrzebuje krwi do dalszego leczenia. Najbardziej potrzeba krwi grupy 0 RH+, ale też każdy, mając inną grupę może oddać krew i w ten sposób pomóc Szymonowi.

- www.pruszczgdanski.policja.gov.pl

 

fot. Pomorska Policja / FB

 

Krew można oddać w dowolnym punkcie krwiodawstwa - imiennie dla Szymona Mielewczyka. Dawcą może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących jej chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg. 

- www.pruszczgdanski.policja.gov.pl

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe