Starosta tczewski o wyniku II tury wyborów prezydenckich oraz obietnicach w sprawie mostu [ROZMOWA]

  • 14.07.2020, 10:47 (aktualizacja 14.07.2020, 14:40)
  • Redakcja
Starosta tczewski o wyniku II tury wyborów prezydenckich oraz obietnicach w sprawie mostu [ROZMOWA] fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

Tuż po II turze wyborów na urząd prezydenta RP, poprosiliśmy starostę tczewskiego o komentarz wyników w naszym powiecie. Z Mirosławem Augustynem rozmawialiśmy także o wyborczych obietnicach w sprawie dalszego remontu Mostu Tczewskiego. Nie zabrakło też tematu przygotowań do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

WYBORY PREZYDENCKIE

13 lipca Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Andrzej Duda zdobył 10 440 648 głosów, co stanowi 51,03% poparcia, a Rafał Trzaskowski otrzymał 10 018 263 głosy, czyli 48,97%. Różnica między kandydatami wyniosła 422 385. Z kolei w powiecie tczewskim najlepszy wynik osiągnął Rafał Trzaskowski otrzymując poparcie ponad 51% mieszkańców. Starostę tczewskiego, poprosiliśmy o komentarz w sprawie wyników wyborów prezydenckich oraz o przedwyborcze obietnice obozu rządzącego dotyczące Mostu Tczewskiego. Przypomnijmy, w czwartek (9 lipca) poseł PiS, Kazimierz Smoliński zadeklarował, że w już przyszłym roku ma zostać wznowiona jego odbudowa, a w przyczółku powstanie oddział Muzeum II Wojny Światowej. 

 

Kontakt z panem Kazimierzem Smolińskim na pewno jest największy jeżeli chodzi o wszystkich uczestniczących w rozmowach. Natomiast rozmowy na temat muzeum i deklaracji pana ministra Sellina nie było. 

- starosta tczewski, Mirosław Augustyn

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o "mostowych obietnicach" piszemy TUTAJ

 

KORONAWIRUS W POWIECIE TCZEWSKIM 

Ze starostą rozmawialiśmy o tym, jak będzie wyglądało funkcjonowanie szkół na terenie powiatu od września i jak wszystkie instytucje oraz mieszkańcy radzą sobie w dobie pandemii koronawirusa. 

 

Epidemia na pewno się nie skończyła i to, co teraz będzie się działo jest ważne dla szkół, placówek i szpitali. W ogóle dla nas wszystkich. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pełen raport związany z zachorowaniami na koronawirusa w naszym powiecie jest na bieżąco aktualizowany TUTAJ

 

BUDYNEK PO BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W RĘKACH MIASTA

Na początku lipca informowaliśmy, że miasto nabyło od powiatu budynek po byłym tczewskim oddziale Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku. Była to jedyna biblioteka naukowa w Tczewie i jedna z niewielu instytucji w naszym mieście o randze wojewódzkiej. Właścicielem budynku było tczewskie starostwo, które zleciło wykonanie ekspertyzy. Wykazała ona, że budynek jest w fatalnym stanie technicznym. W efekcie biblioteka musiała opuścić wynajmowany lokal, a jej zasoby zostały przeniesione do filii starogardzkiej:

 

Przyjęliśmy taką zasadę, że będziemy pomagali wszystkim gminom, które się do nas o taką pomoc zwrócą. Ten budynek zostanie rozebrany i w jego miejsce zostanie postawiony łącznik, który będzie połączony z SP 2.  

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powiat sprzedał miastu budynek za symboliczną kwotę - 1% wartości (niecałe 8 tysięcy złotych). Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

 

SIERPIEŃ W STAROSTWIE

Jakie są wakacyjne plany pracy samorządu i kiedy odbędzie się najbliższa sesja rady powiatu? 

 

Lipiec to jest miesiąc wakacyjny dla rady powiatu, natomiast w sierpniu - 24 albo 25 odbędzie się sesja. Wiem, że 24 sierpnia to dzień święta powiatu więc albo sesje dwie: robocza i uroczysta w poniedziałek, albo tylko robocza we wtorek. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
 


Jeżeli macie pytania do starosty Mirosława Augustyna, prześlijcie je do nas - [email protected]

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe