Rita Malinkiewicz i Katarzyna Konwa walczą o powrót do zdrowia. Pomagają im ludzie z całej Polski. Także z Tczewa!

  • 19.07.2020, 09:00 (aktualizacja 21.07.2020, 09:32)
  • Redakcja
Rita Malinkiewicz i Katarzyna Konwa walczą o powrót do zdrowia. Pomagają… fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Do wypadku z udziałem kolarek doszło 1 czerwca. W prawidłowo jadące rowerzystki wjechał samochód.

 

Dla rodzin Kasi Konwy i Rity Malinkiewicz świat zatrzymał się w poniedziałek  1 czerwca 2020 roku…

Tego dnia dziewczyny wspólnie jechały na pierwszy trening  w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all – nie dojechały na miejsce zbiórki. Kasia i Rita zostały praktycznie zmiecione z drogi przez samochód, który z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Z ustaleń policji wynika, że dziewczyny jechały prawidło. O skali obrażeń jakich doznały ciężko nawet pisać… Obecnie obie walczą o życie i zdrowie.

- pomagam.pl

 

Trwa zbiórka pieniędzy, które mają być przeznaczone na leczenie i rehabilitację dwóch kolarek, które na początku czerwca uległy wypadkowi komunikacyjnemu na południu Polski. O szczegółach i możliwości pomocy mówił na naszej antenie Jarosław Kowalczyk, prezes Grupy Kolarskiej GRYF TCZEW:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

4.07.2020r.

Od wypadku minął już ponad miesiąc, a Kasia i Rita ciągle „jadą” swój najważniejszy wyścig w życiu. Dziewczyny z całych sił walczą o zdrowie. Mam dla Was o nich nowe wieści  (w dwóch osobnych aktualizacjach ze względu na ograniczenia długości wpisu).

Dziękujemy za to, że jesteście z nami. Wasze zaangażowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania i każda wpłacona złotówka jest nieocenioną pomocą. Niestety, dziś wiemy, że Kasia i Rita będą potrzebowały znacznie większych środków finansowych niż początkowo przypuszczaliśmy, dlatego ich rodziny postanowiły zwiększyć kwotę zbiórki. Prosimy trzymajcie kciuki za dziewczyny!

- pomagam.pl

 

Z ustaleń policji wynika, że kobiety podczas wypadku poruszały się prawidłowo. Jedna z kolarek nadal przebywa w śpiączce farmakologicznej, a jej stan jest bardzo ciężki. Druga z kobiet przeszła operacje m.in. zespolenia złamanego kręgosłupa oraz twarzoczaszki. Wpłat można dokonywać poprzez stronę internetową pomagam.pl.


Z Jarosławem Kowalczykiem rozmawialiśmy także o kwestiach związanych z bezpieczeństwem rowerzystów. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

O działaniach Grupy Kolarskiej Gryf Tczew przeczytacie także TUTAJ

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe