Służby badały przyczyny tragicznego wypadku na A1

  • 24.07.2020, 15:28 (aktualizacja 24.07.2020, 16:15)
  • Redakcja / KPP Tczew
Służby badały przyczyny tragicznego wypadku na A1 fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej oraz przedstawiciele zarządcy autostrady pracowali w miejscu, gdzie kilka dni temu doszło do tragicznego wypadku drogowego. Jedna z osób uczestniczących w wypadku poniosła śmierć.

 

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscu, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

- KPP Tczew

 

fot. KPP Tczew

Do zdarzenia doszło 20 lipca (na ten temat pisaliśmy TUTAJ) na autostradzie A1 w kierunku Gdańska, pomiędzy zjazdami Swarożyn a Stanisławie. Oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym samochód osobowy miał uderzyć w tył tira. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierowca skody uderzył w tył naczepy, a następnie w bariery energochłonne. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń 58-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu.

W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.

fot. KPP Tczew

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe