Sierpień w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki

  • 28.07.2020, 11:55 (aktualizacja 28.07.2020, 15:02)
  • Redakcja
Sierpień w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Sierpniowe wydarzenia w CKiS zapowiadają się naprawdę ciekawie. Na uczestników czekają m.in. twórcze spotkania, kino plenerowe i gra terenowa.

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie przygotował wydarzenia, które pozwolą w bezpieczny sposób zorganizować czas dla mieszkańców, nawet podczas pandemii. 

TWÓRCZE SPOTKANIA, CZYLI WARSZTATY DLA NAJMŁODSZYCH

Twórcze spotkania to pierwsze działania realizowane "na żywo" w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Lipcowa edycja cieszyła się dużą popularnością, dlatego poszerzono ofertę o działania na kolejny miesiąc. Sierpniowa propozycja tematyczna to szereg atrakcyjnych działań, m.in. warsztaty plastyczne, muzyczne, kreatywne i ruchowe. Każde spotkanie kończyć będzie wspólna zabawą z kolorową chustą animacyjną. O zajęciach mówi Magdalena Riebandt z CKiS:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie warsztaty będą odbywać się w parku za Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

KINO PLENEROWE

Ze względów bezpieczeństwa (ale nie tylko, ponieważ sierpniowa pogoda prawdopodobnie będzie dopisywać) CKiS planuje organizację kina plenerowego. W parku przy Centrum odbędą się dwa seanse - 14 i 28 sierpnia, o czym mówi Marta Krynicka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

14 sierpnia na dobre rozpoczęcie długiego weekendu, zapraszamy serdecznie na film pt. "Parasite" - zdobywcę Oscara i wielu innych nagród. To naprawdę fantastyczna produkcja, trzymająca w napięciu, a przy okazji prezentuje kino z Korei, które rzadko gości na naszych ekranach. To wszystko oczywiście w parku mieszczącym się przy Centrum Kultury i Sztuki. Oczywiście projekcje odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a regulamin już niedługo będzie dostępny na naszej stronie internetowej.  28 sierpnia wyświetlony zostanie drugi film - "Nieznajomi", produkcji polskiej.

~ Marta Krynicka, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

 

GRA MIEJSKA

Dzięki inicjatywie wolontariuszki CKiS, Lucyny Niewiarowskiej, 17 i 18 sierpnia w Tczewie zorganizowana zostanie także gra miejska pod nazwą "Przyczajony mieszkaniec, ukryty Tczew". Będzie ona dotyczyła historii naszego miasta, spraw ważnych społecznie oraz osób i miejsc związanych z Tczewem. Przy okazji planowania tego wydarzenia, powstała także grupa "Działamy z pasją". O pomyśle na kreatywną zabawę przeznaczoną dla mieszkańców Tczewa, opowiedziały na naszej antenie Magdalena Riebandt oraz Lucyna Niewiarowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wszystko zaczęło się od tego, że bardzo lubię i interesuję się tajemnicami, zagadkami, kryminałami, w związku z czym pomyślałam, że dobrze byłoby stworzyć w Tczewie grę miejską. Pomysły w głowie miałam i potrzebowałam jedynie wsparcia i doświadczenia, które znalazłam w Centrum Kultury i Sztuki. Stworzyłyśmy grupę "Działamy z pasją", i wymyśliłyśmy grę miejską. Udało nam się uzyskać środki finansowe z programu "Działaj lokalnie".

~ Lucyna Niewiarowska, wolontariuszka CKiS

 

Gra terenowa będzie dotykała tematu Szkoły Morskiej, Mostu Tczewskiego, starówki, Fabryki Sztuk i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przybliżone zostaną także sylwetki m.in Romana Landowskiego i Grzegorza Ciechowskiego. Gra przeznaczona jest dla osób od 13 roku życia, a zgłoszenia do zabawy będzie można dokonać przez formularz dostępny już wkrótce na stronie internetowej tczewskiego Centrum Kultury i Sztuki. Planowana jest również kontynuacja sierpniowej gry miejskiej. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe