140 tysięcy złotych na projekty na rzecz seniorów

  • 28.07.2020, 15:02 (aktualizacja 28.07.2020, 16:09)
  • Redakcja
140 tysięcy złotych na projekty na rzecz seniorów fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Zarząd Województwa Pomorskiego przygotował konkurs dla organizacji pożytku publicznego, które mogą zdobyć maksymalnie 15 tysięcy złotych, na działania wspierające osoby w wieku emerytalnym podczas epidemii.

O konkursie zatytułowanym “Promocja dobrych praktyk przełamujących izolację społeczną” mówi Barbara Bałka, pełnomocniczka marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do kiedy organizacje mają czas by składać swoje projekty? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W momencie, w którym było duże nasilenie epidemii okazało się, że wzrosło bardzo poczucie osamotnienia wśród osób starszych i nie wystarcza przeprowadzić akcji, których było bardzo dużo - dostarczanie posiłków dla seniora czy telefon dla seniora. [...] okazało się, że to jednak za mało. Dlatego proponujemy takie rezultaty: przeciwdziałanie samotności i izolacji społecznej przez systematycznie prowadzone działania [...] zwiększające poczucie bezpieczeństwa, rozwijające zainteresowania, utrzymujące sprawność oraz przełamujące bariery.

Żeby można było prowadzić takie działania systematycznie, w momencie kiedy na przykład jesienią wzrośnie zagrożenie Covid-19 i nie będzie można wychodzić z domu, to jednym z takich fajniejszych działań są ćwiczenia rehabilitacyjno-usprawniające i gimnastyczne. By to prowadzić w sposób skuteczny to należy, w momencie kiedy nie ma jeszcze tego zagrożenia - oczywiście z zachowaniem całego reżimu sanitarnego, zorganizować spotkanie, podczas którego nauczymy seniorów w jaki sposób uruchomić sobie na platformie czy w telewizorze jakieś programy edukujące seniorów [...] To trzeba przećwiczyć bo senior pierwszy raz się z tym spotyka i może mieć jakieś pytania, wątpliwości.   

- Barbara Bałka, pełnomocniczka marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy dotyczącej szczegółów konkursu z pełnomocniczką marszałka do spraw Polityki Senioralnej: 

loadingŁaduję odtwarzacz...
                  

 

Jakie są cele zadania?

Celem realizacji zadania jest wspieranie działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym. W ramach zadania wspierane będą systematycznie prowadzone działania o charakterze ponadlokalnym prowadzące do przeciwdziałania poczucia osamotnienia i bezradności osób starszych, w szczególności mając na uwadze zagrożenie COVID-19.

Ile wynosi dofinansowanie?

Na  realizację  zadania  w  roku  2020  Zarząd  Województwa  Pomorskiego  przeznaczył  kwotę  140  000  zł,  przy  czym wnioskowana kwota dotacji nie może przekroczyć 15 000 zł.  Zlecenie wykonania zadań publicznych ma formę wsparcia.

Do kiedy można złożyć ofertę?

Ofertę  należy złożyć elektronicznie w systemie Witkac.pl  - (od 15 lipca) do 6 sierpnia  2020 r. do godz. 15.45 oraz  w formie papierowej - do 7 sierpnia  2020 r. do godz. 15:45 (wygenerowaną w systemie Witkac.pl, wydrukowaną i podpisaną przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta) bezpośrednio w Kancelarii Ogólnej lub wysłać pocztą. W przypadku wysłania pocztą decyduje data stempla pocztowego.

- rops.pomorskie.eu

 

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela także pracownik Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Iwona Olczak (tel. 58 32 68 725, [email protected]). 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe