Powiat tczewski: Ponad 200 tysięcy złotych dofinansowania na wsparcie dzieci w rodzinach zastępczych

  • 29.07.2020, 09:42 (aktualizacja 29.07.2020, 11:28)
  • Redakcja
Powiat tczewski: Ponad 200 tysięcy złotych dofinansowania na wsparcie dzieci w rodzinach zastępczych fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Trudy okresu pandemii dotyka każdego - również rodziny zastępcze. Aby ułatwić ich członkom funkcjonowanie w czasach zdalnego nauczania i szczególnej dbałości o zachowanie środków bezpieczeństwa, Powiat tczewski wystąpił o dofinansowanie.

Powiat tczewski otrzymał dofinansowanie na realizację projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19”. O tym na co zostaną przeznaczone środki mówi rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tczewie, Marcin Stolarski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Powiat tczewski otrzymał ponad 200 tysięcy złotych dofinansowania na realizację projektu pod nazwą „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii”. To dofinansowanie pozwoli nam na zakup wyposażenia, na realizowanie przez wychowanków pieczy zastępczej w strefie zdalnego nauczania w tym zakup telefonów, komputerów stacjonarnych, oprogramowania i sprzętu audiowizualnego, a także na zakup środków ochrony indywidualnej i wyposażenia do bezpośredniej walki z epidemią.

~ Marcin Stolarski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tczewie

 

Ponadto Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej i zawodowej, zamieszkujących na terenie powiatu tczewskiego. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 58 530 44 43 oraz na stronie www.pcpr.tczew.pl

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe