"Bezpieczny przejazd" z grami online i aplikacjami mobilnymi

  • 29.07.2020, 12:13 (aktualizacja 29.07.2020, 13:31)
  • Redakcja
"Bezpieczny przejazd" z grami online i aplikacjami mobilnymi fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

W ramach kampanii społecznej “Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko” PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały gry i aplikacje, które promują bezpieczne zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych. Zainteresowani inicjatywą mogą sprawdzić swoje umiejętności w czterech grach edukacyjnych, przenieść się na wirtualny przejazd kolejowy oraz zdobywać trofea w aplikacji mobilnej.

Spółki kolejowe w trosce o uczestników ruchu prowadzą stałe i cykliczne działania mające na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach w pobliżu przejazdów kolejowych. O szczegółach mówi Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK S.A.:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jednym z priorytetów PKP PLK S.A. jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. W tym celu modernizujemy przejazdy wyposażając je w dodatkowe urządzenia. Budujemy skrzyżowania bezkolizyjne, a od 2005 roku prowadzimy kampanię społeczną  “Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko”. W ramach tej kampanii organizujemy akcje prewencyjne na przejazdach, szkolimy instruktorów nauki jazdy oraz egzaminatorów, a także prowadzimy zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach.

- Przemysław Zieliński

 

Na przestrzeni lat PKP PLK S.A. promowało akcję na wiele różnych sposobów. Dlaczego tym razem zdecydowano się na gry i aplikacje?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Apelując o bezpieczeństwo podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych staramy się wykorzystywać różne formy komunikacji, także te nowoczesne, te atrakcyjne, po to aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców w różnym wieku.

 

Na stronie internetowej kampanii udostępniono cztery gry edukacyjne

Puzzle:

Memory:

Gra w znaki:

Znajdź różnicę:

Produkcje te łączą zabawę z nauką. Pozwalają sprawdzić swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowych zachowań na przejazdach kolejowo-drogowych. Dostępne są również dwie darmowe aplikacje mobilne. Pierwszą z nich jest Bezpieczny Przejazd - Wyzwanie:

Jest to gra wyścigowa, w której możemy poznać różne rodzaje przejazdów oraz zasady bezpieczeństwa podczas ich przekraczania. Druga aplikacja to Bezpieczny Przejazd VR:

Powstała ona głównie z myślą o dzieciach. Pozwala uczyć się zasad bezpieczeństwa na wykreowanym w wirtualnej rzeczywistości przejeździe, wykorzystując gogle wirtualnej rzeczywistości. 

Ze szczegółami kampanii społecznej Bezpieczny przejazd można zapoznać się TUTAJ. Na stronie znajdziecie wiele materiałów edukacyjnych, różnego rodzaju ćwiczenia, quizy i ciekawostki dotyczące bezpieczeństwa.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe