Wracają bezpłatne badania w ramach programu profilaktyki raka piersi - w sierpniu mammobus zaparkuje w Tczewie

  • 01.08.2020, 10:30
  • Redakcja
Wracają bezpłatne badania w ramach programu profilaktyki raka piersi -… fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu profilaktyki raka piersi, wykonywane w mobilnych pracowniach mammograficznych, zostają wznowione. Na początku sierpnia mammobus pojawi się w Tczewie.

W Tczewie mammobus stanie 4 sierpnia przy ulicy Kwiatowej 17. Bezpłatne badania będą wykonywane w godzinach od 9:00 do 15:00. Udział mogą w nich wziąć panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie są leczone z powodu raka piersi, a także nie wykonały bezpłatnej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Badanie skierowane jest również do osób będących w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. O szczegółach bezpłatnych badań mówi Lucyna Jaroszyńska - kierownik ds. kontaktów z NFZ i administracji w LUX MED Mammografia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przed badaniem należy się zarejestrować pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na stronie internetowej mammo.pl/formularz. Nie jest wymagane skierowanie, jednak przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty w celu weryfikacji uprawnień do badania. Przed wejściem do mammobusa należy z kolei zakryć usta i nos maseczką.

Warto pamiętać, że systematyczne przestrzeganie terminów badań pozwala na szybkie wykrycie zagrożenia, najczęściej we wczesnym stadium choroby.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe