Pijany 66-latek groził córce piłą spalinową

  • 29.07.2020, 15:33 (aktualizacja 29.07.2020, 16:21)
  • Redakcja / KPP Tczew
Pijany 66-latek groził córce piłą spalinową fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia, groźby karalne oraz znęcanie się fizyczne i psychiczne. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator przedstawił 66-latkowi zarzuty. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

W poniedziałek, 27 lipca po godzinie 11:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie, który miał grozić piłą spalinową rodzinie oraz uszkodził nią samochód. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gniewie zostali wysłani na miejsce. Okazało się, że sprawca podczas awantury domowej najpierw groził śmiercią swojej córce, trzymając w ręku uruchomioną piłę spalinową, a następnie przeciął nią klapę bagażnika samochodu należącego do pokrzywdzonej.

 

Funkcjonariusze w związku z tym zgłoszeniem przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz zatrzymali 66-letniego nietrzeźwego mężczyznę. Zajmujący się sprawą policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna od dłuższego czasu wszczyna awantury domowe, podczas których bije i wyzywa swoją żonę. Stróże prawa doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 66-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Wczoraj zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia, gróźb karalnych oraz znęcania się fizycznego i psychicznego. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

- KPP Tczew

 

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci przypominają, że przemoc domowa jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Przemoc domowa rzadko bywa incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań, przemoc się powtórzy.

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe