Darmowa cytologia i kolonoskopia dla mieszkańców Pomorza

  • 02.08.2020, 08:00
  • Redakcja
Darmowa cytologia i kolonoskopia dla mieszkańców Pomorza fot. materiały prasowe PRACE RYSOWNICZKI AGNIESZKI SZCZEPANIAK (PAPLALALA) PROMUJĄCE KAMPANIĘ RZECZYWISTOŚĆ ZASKAKUJE

Podziel się:

Oceń:

Jeszcze przez pięć miesięcy mieszkańcy Pomorza mogą skorzystać z darmowych badań, realizowanych w ramach profilaktyki raka szyjki macicy i raka jelita grubego. W czerwcu wznowiono bezpłatne badania cytologiczne oraz kolonoskopię - kilkumiesięczna przerwa wynikała z pandemii koronawirusa.

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać aktywne zawodowo kobiety w wieku od 25 do 59 lat, mieszkające w województwie pomorskim, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanego tego badania w ramach programu przesiewowego finansowanego przez NFZ. Zapisy na badania możliwe są przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub pod numerem 58 727 01 30. O szczegółach mówił kilka miesięcy temu na naszej antenie Marek Białonoga, koordynator projektu z Copernicusa: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei na kolonoskopię mogą zgłaszać się aktywni zawodowo mieszkańcy województwa pomorskiego:

  • w wieku 50-65 lat, którzy nie mają objawów raka jelita grubego,
  • w wieku 40-65 lat, którzy mają w rodzinie krewnego pierwszego stopnia z rozpoznaniem raka jelita grubego, 
  • w wieku 25-65 lat z rodziny z zespołami genetycznymi,
  • nie mieli wykonywanej kolonoskopii w ciągu ostatnich 10 lat.

Zapisy na badanie z pomocą formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie www.kolonoskopia-pomorze.pl lub pod numerem 58 727 01 30.


Łącznie od 2018 roku wykonano ponad 6,5 tys. badań cytologicznych i 3922 badania kolonoskopowe, a także przeprowadzono 13 268 indywidualnych spotkań informacyjno-edukacyjnych. Oba projekty współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 

Informacje pochodzą se strony www.pomorskie.eu.

Redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
myka
myka 03.08.2020, 15:01
Też w sumie już powinnam zrobić cytologię bo po poprzednim wyniku ginekolog zalecił mi papilocare, dostrzegł zmiany na szyjce prawdopodobnie wywołane hpv i teraz jakoś powinnam powtórzyć badanie dla pewności
Ewa
Ewa 04.08.2020, 10:57
To zrób. Nie zwlekaj.

Pozostałe