NA ŻYWO: Rozpoczął się kwiecień!

  • 01.04.2017, 07:15 (aktualizacja 01.04.2017, 21:33)
  • Radio Tczew
NA ŻYWO: Rozpoczął się kwiecień!

Podziel się:

Oceń:

Początek kwietnia to bardzo emocjonujący czas. Trzymamy rękę na pulsie i relacjonujemy dla Was na żywo przebieg wydarzeń w naszym regionie.

17:50  Kończymy naszą primaaprilisową relację

Drodzy słuchacze! Pewnie nietrudno się domyślić, ale czujemy się w obowiązku poinformować Was, że wszystkie informacje, które pojawiły się w poniższej relacji były zmyślone. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę! Na zakończenie tego dnia zachęcamy Was do odsłuchania sondy, którą przygotował nasz reporter Bartosz Rybicki. Bartek zapytał tczewian, co sądzą o Prima Aprilis.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

17:06   Młodzież zamiast w Sopocie będzie bawić się w Tczewie

Od dziś do klubów nocnych w Sopocie będą mogły wejść jedynie osoby, które ukończyły 21 lat, a spośród młodszych - tylko ci, którzy studiują i posiadają ważną legitymację studencką. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa w mieście. Nowe zasady poparli właściciele prawie 20 lokali rozrywkowych, którzy w połowie marca  podpisali list intencyjny w sprawie Sopockiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa. W związku z nowymi zasadami właściciele tczewskich klubów postanowili wyjść naprzeciw młodym imprezowiczom, którzy mogliby skorzystać z oferty w naszym mieście. Mówi Mikołaj Kopecki z Warsztatowa Cafe.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chociaż pomysł wydaje się kontrowersyjny, to zarówno młodzi ludzie, oraz ich rodzice i nauczyciele popierają go. Mówi Marta Wilichowska, barmanka z klubu Warsztatowa

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwsze imprezy dla osób niepełnoletnich odbędą się już dziś we wszystkich tczewskich klubach.

 

15:05   Miasto walczy z wandalami, a wandale protestują

Na początku tego roku Zakład Usług Komunalnych w Tczewie rozpoczął kampanię skierowaną przeciwko wandalom. Dyrektor Przemysław Boleski apelował na naszej antenie o to, by informować ZUK o wszelkich aktach wandalizmu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Okazuje się, że wandale są osobami świadomymi swoich czynów. Do naszej redakcji zgłosił się mężczyzna, który twierdzi, że akty wandalizmu są dla niego sposobem na wyrażanie samego siebie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nasz rozmówca nie chciał zdradzić, czy wszystkie akty wandalizmu na terenie Tczewa są jego dziełem. Mężczyzna chce zachować anonimowość. W swojej twórczości celowo pozostawia wiele niedopowiedzeń. Redakcja Radia Tczew nie popiera aktów wandalizmu w żadnej formie.

 

14:40   Gryf na rowerze - będzie nowy herb Tczewa

W naszym mieście szykują się poważne zmiany, ale dotyczące tym razem nie infrastruktury, a… wizerunku. Okazuje się, że w ślad za wprowadzeniem przez miasto spójnej polityki rowerowej dojdzie do zmian w herbie miasta. O planowane modyfikacje zapytaliśmy Grzegorza Pawlikowskiego, oficera rowerowego miasta Tczewa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowy herb ma być wprowadzony w maju. Prezentacja zmodyfikowanego obrazu będzie połączona z uroczystym odsłonięciem i przejazdem rowerowym ulicami naszego miasta. Na czas majowego wydarzenia ma być wstrzymany w naszym mieście ruch samochodowy.

 

14:26   Niewidzialny człowiek w Tczewie?

Nasz reporter Filip Jędruch był dziś konsekwentnie ignorowany przez przechodniów. Nabraliśmy podejrzeń, że może on dysponować supermocą niewidzialności. Posłuchajcie relacji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

13:28   Dawny Tczew już nie będzie "Dawny"

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji w naszym mieście przechodzi metamorfozę. O tym dlaczego w Dawnym Tczewie zachodzą zmiany i jak będą one wyglądały opowiedział nam Łukasz Brządkowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dawny Tczew zmienia profil działalności na bardziej nowoczesny, co nie obyło się bez reakcji mieszkańców. Gdy zapytaliśmy przechodnia o to co sądzi o wolcie ideologicznej, przechodzień powiedział - i tu cytujemy - “jestem zdziwiony”.

 

12:36   "To na pewno Sambor II. Miał na sobie koszulkę Sambora Tczew" - mówi ekspert

Nasz reporter pojawił się na miejscu tajemniczego znaleziska, a jego rozmówcą był archeolog Bolesław Ubel. Posłuchajcie relacji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

12:05   Na budowie Retmana znaleziono trumnę z ciałem Sambora II

W miejscu, gdzie przed pożarem stał Retman, natrafiono dziś na tajemniczą trumnę. Znaleziska dokonał jeden z robotników, który przygotowuje teren pod budowę nowego centrum handlowego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Udało nam się skontaktować z archeologiem, który niezwłocznie przybył na miejsce znaleziska. Na trumnie odkryto inskrypcje sugerujące, że u zbiegu ulic Sobieskiego i Wojska Polskiego znajdowało się miejsce spoczynku założyciela Tczewa, księcia Sambora II. Jeśli informacja ta zostanie potwierdzona, byłaby to archeologiczna sensacja, ponieważ od setek lat historycy starali się ustalić, gdzie faktycznie został pochowany Sambor II. Książę zmarł około 1278 roku na wygnaniu, ale możliwe, że po jego śmierci ciało powróciło do Tczewa. Ta informacja tak bardzo zelektryzowała miłośników historii naszego miasta, że już zapowiadają wysłanie pisma do właściciela działki. Chcą, by odbudowane centrum handlowe nazywało się nie Retman, a Sambor, na cześć założyciela naszego miasta.

 

11:32   Znalazcy fibul spotkają się w Tczewie

Pod koniec tego miesiąca w Tczewie zostanie zorganizowany piąty ogólnopolski zlot znalazców fibul, czyli zabytkowych zapinek do ubrań. Przypomnijmy, że ostatnio Fabryka Sztuk wzbogaciła się o ten wartościowy, archeologiczny eksponat, który został znaleziony przez tczewianina, Tomasza Olszewskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Okazuje się, że w całej Polsce znalazców fibul jest aż pięćdziesięciu trzech i co roku organizują zloty. Mówi jeden z inicjatorów spotkania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piąty ogólnopolski zlot znalazców fibul odbędzie się już 31 kwietnia. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

10:15   Brakuje książek w bibliotekach!

Wspominaliśmy już na naszej antenie o tym, że czytelnictwo w Tczewie ma się dobrze. Okazuje się jednak, że książkowy apetyt mieszkańców naszego miasta przekracza możliwości bibliotek. O problemie mówi Piotr Kajzer z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zanim do tczewskich bibliotek dotrą nowe dostawy, MBP musi wprowadzić nowe zasady wypożyczania książek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak długo tczewianie będą musieli ograniczać swoje czytelnicze zapędy? Przekonamy się w najbliższych tygodniach.

 

9:03   Komitet Podróży Międzywiślanej: "Zrobimy most pontonowy przez Wisłę!"

Mieszkańcy Lisewa Malborskiego mają już dosyć nieustannie zamkniętego mostu na Wiśle. Ludzie, którzy by dostać się do szkoły czy pracy zmuszeni są podróżować przez most w Knybawie postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce i utworzyli Komitet Podróży Międzywiślanej. O projekcie opowiedział nam założyciel i pomysłodawca Komitetu: Wiesław Krętalski

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ambitni członkowie Komitetu już dziś rozpoczynają prace budowlane. Od przyszłego tygodnia nowy most ma być otwarty dla pieszych i rowerów, a w ciągu miesiąca będzie można też przedostać się na drugą stronę samochodem osobowym nieprzekraczającym 3,5 tony.

 

8:22   Będzie Aquapark w Tczewie! 

Okazuje się, że mieszkańcy naszego miasta doczekają się upragnionego Aquaparku. Jednak zamiast budować nowy obiekt, do Tczewa zostanie przeniesiony nieużywany park wodny ze Słupska. O transport konstrukcji i plany jej modernizacji zapytaliśmy architekta odpowiedzialnego za projekt Zenona Myślaka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwsze elementy słupskiego Aquaparku dotrą do naszego miasta już w lipcu tego roku. Na montaż całości trzeba będzie poczekać przynajmniej do września. Najwięcej czasu zajmie wykop leja, który będzie znajdował się na terenie byłej jednostki wojskowej.

 

7:15   Uwaga kierowcy! Nagły powrót zimy!

Nie zdążyliśmy się jeszcze nacieszyć piękną wiosenną pogodą, a tymczasem znów wróciła do nas zima. Minus pięć stopni - taką temperaturę pokazują dziś o poranku termometry w Tczewie. Najbardziej niezadowoleni z powrotu zimy są oczywiście kierowcy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Odśnieżanie aut i skrobanie szyb to dopiero początek sobotniej drogi przez mękę. Akcja zima została już zakończona, dlatego pługopiaskarki nie wyjechały na ulice naszego miasta. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż śnieg stopnieje. Na szczęście zima nie będzie z nami długo. Prognozy są optymistyczne - jeszcze dziś termometry pokażą nawet 20 stopni. Co za przewalanka!

Radio Tczew

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 01.04.2017, 18:35
Fajnie się słuchało, dzięki :)
piechur
piechur 01.04.2017, 10:26
Rano jak wychodziłem z domu, żeby kupić wódkę na śniadanie to normalnie nie mogłem odpalić samochodu. Akumulator padł na mrozie.

Pozostałe