Na terenie Tczewa praca wre - inwestycje Urzędu Miejskiego

  • 30.07.2020, 13:30 (aktualizacja 30.07.2020, 14:19)
  • Piotr Bunkowski
Na terenie Tczewa praca wre - inwestycje Urzędu Miejskiego fot. Wrota Tczewa

Podziel się:

Oceń:

W Tczewie aktualnie trwają prace nad trzema inwestycjami. Wymieniane jest oświetlenie przy alei Zwycięstwa, na Zatorzu remontowany jest budynek oraz ogłoszono przetarg na budowę Centrum Wspierania Rodziny przy ulicy Podgórnej.

Trwają prace przy budowie oświetlenia ulicznego przy ulicy Pileckiego. O szczegółach mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W ramach zadania zostanie wybudowana tam linia napowietrzna oświetlenia ulicznego. Powstanie 11 punktów świetlnych. Koszt inwestycji to jest około 55 tysięcy złotych. Termin zakończenia zadania mija z końcem września. " 

 - Małgorzata Mykowska, Urząd Miejski w Tczewie

 

fot. wymiana oświetlenia przy ulicy Pileckiego / materiały prasowe

Warto wspomnieć, że na przełomie lipca i sierpnia rozpocznie się remont oświetlenia przy alei Zwycięstwa. Początkowo wymienionych zostanie 36 opraw na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do Niepodległości. Odcinek do ulicy Gdańskiej zostanie wykonany w kolejnych miesiącach. Koszt inwestycji to ponad 46 tysięcy złotych. Planowana oszczędność energii elektrycznej wyniesie około 50 procent. Urząd Miejski zakłada, że inwestycja zwróci się w ciągu około 5 lat.

10 lipca rozpoczęły się prace remontowe kolejnego budynku na Zatorzu. Tym razem gruntownie przebudowany zostaje budynek przy ulicy Elżbiety 19A. Po zakończeniu prac, obiekt zostanie przeznaczony na potrzeby środowiskowego domu samopomocy. Remontowany budynek znajduje się w pobliżu otwartego niedawno Klubu Rodzinnego Zatorze. Powierzchnia użytkowa parterowego budynku z poddaszem to 206 m2. Przypomnijmy, że wcześniej znajdowały się tam mieszkania socjalne, ale w październiku ubiegłego roku lokatorzy zostali przeniesieni do innych lokali. Inwestorem jest Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, a wartość zadania to blisko 660 tysięcy złotych. Zakończenie prac planowane jest 31 października.

fot. Budynek przy ulicy Elżbiety 19A / materiały prasowe

Ogłoszono także przetarg na budowę Centrum Wspierania Rodziny przy ulicy Podgórnej 8. Jest to zadanie 2-letnie, które będzie polegać na przebudowie budynku na potrzeby placówki. Obiekt będzie jednak pełnił funkcję tymczasowego, bezpłatnego schronienia dla osób doświadczających przemocy. W tym celu w kamienicy zostaną zaaranżowane pomieszczenia dla dwóch rodzin wymagających pomocy. Dodatkowo powstanie pomieszczenie, w którym będzie można otrzymać wsparcie psychologa czy pracownika socjalnego. Czas realizacji zadania to 425 dni od podpisania umowy. Termin składania ofert mija 11 sierpnia bieżącego roku. Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu pn. „Miasto od-nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

fot. budynek przy ulicy Podgórnej 8 / materiały prasowe

Piotr Bunkowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe