Kociewie na Jarmarku św. Dominika - w tym roku inaczej niż zwykle

  • 03.08.2020, 09:06 (aktualizacja 03.08.2020, 13:50)
  • Wrota Tczewa / Redakcja
Kociewie na Jarmarku św. Dominika - w tym roku inaczej niż zwykle fot. archiwum Radia Tczew

Podziel się:

Oceń:

Co roku na Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku obecne było Kociewie. Jednak w tym roku nie odbędzie się ani między innymi kolorowy kociewski korowód ulicami Gdańska, ani festiwal Unikatów z Kociewia. Mimo to, Lokalnej organizacji Turystycznej Kociewie wraz z partnerami udało się przygotować projekt Kociewie ART.

Od 31 lipca do 7 sierpnia w Nadbałtyckim Centrum Kultury - w Ratuszu Staromiejskim przy ulicy Korzennej można oglądać ekspozycję prac trzech twórczych kobiet reprezentujących powiaty: starogardzki, tczewski i świecki czyli Anny Stryjewskiej, Katarzyny Szczodrowskiej i Marzenny Puchalskiej. Finisaż wystawy zaplanowano 7 sierpnia na godzinę 17:00, a wystąpi na nim zespół Ajagore z Piotrem Bukartykiem, który wykona m.in. utwory do poezji kociewskiego regionalisty Romana Landowskiego. 

 

Ze względu na aktualne restrykcje sanitarne nie będziemy mogli przejść korowodem przez centrum Gdańska – od Zielonej Bramy przez ulicę Długą na Targ Węglowy. Nie będziemy też mogli zaprezentować się podczas Unikatów z Kociewia.

- Piotr Kończewski, dyrektor biura LOT KOCIEWIE

 

Dzięki współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury artyści będą prezentować się w ramach projektu Kociewie ART, który zawsze był integralną częścią kociewskiego wydarzenia na jarmarku.

 

Sztuka kociewska zawitała do NCK w ramach trzeciego elementu Święta Kociewia, czyli Kociewia ART.  Od 31 lipca do 7 sierpnia w Nadbałtyckim Centrum Kultury, w Ratuszu Staromiejskim przy ulicy Korzennej 33/35 będzie można zobaczyć ekspozycję prac trzech twórczych kobiet reprezentujących powiat starogardzki, tczewski i świecki.

- Stefan Galiński, Starostwo Powiatowego w Starogardzie Gdańskim

 

Choć tegoroczne wydarzenia różnią się od poprzednich, Kociewie ART nadal będzie ukazywać mieszkańcom Gdańska i turystom odwiedzającym w tym czasie miasto nowoczesne podejście do sztuki kociewskich twórców. Anna Stryjewska, Katarzyna Szczodrowska i Marzena Puchalska to autorki dzieł wystawianych w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

Uroczysty finisaż Kociewia ART w NCK odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 17.00. Ekspozycję uświetni występ zespołu AJAGORE wraz z Piotrem Bukartykiem, który wykona utwory do poezji kociewskiego regionalisty Romana Landowskiego oraz piosenki autorstwa Piotra Bukartyka. Poza tym odbędzie się spotkanie z autorkami wystawy, które podczas zwiedzania będą mogły osobiście przybliżyć zebranym gościom swoją sztukę.

Mimo, że Święto Kociewia się nie odbędzie, to Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego od 7 do 9 sierpnia będzie promowała nasz region w Trójmieście w ramach wydarzenia towarzyszącego „Pomorskie Smaki na Jarmarku św. Dominika”.

 

Wszystkich zainteresowanych ofertą promocyjną Kociewia zachęcamy odwiedzić stoisko Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, które przez cały sierpniowy weekend (7-9.08) będzie gościło na Ołowiance.  

- Piotr Kończewski, dyrektor biura LOT KOCIEWIE

 

Wszystkie informacje pochodzą ze strony Wrota Tczew. 

Wrota Tczewa / Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe