Wnioski o świadczenia można już składać osobiście

  • 03.08.2020, 11:50 (aktualizacja 03.08.2020, 19:20)
  • Redakcja
Wnioski o świadczenia można już składać osobiście fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie informuje, że znowu możliwe jest bezpośrednie składanie wniosków o ustalenie prawa do różnego rodzaju świadczeń. Ośrodek w dalszym ciągu zachęca jednak do skorzystania z elektronicznej drogi składania wniosków.

Osobiście można już składać wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia dobry start. Jednocześnie warto pamiętać, że osoby otrzymujące świadczenia wychowawcze 500+ na podstawie decyzji wydanych od 1 lipca 2019 r. nie mają obowiązku składania wniosku o ten dodatek.

W związku z sytuacją epidemiczną przyjmowanie wniosków odbywać się będzie przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Na terenie ośrodka obowiązuje obowiązek zakrywania ust  i nosa oraz dezynfekcja rąk, a dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu, nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi. Ponadto stanowiska będą na bieżąco dezynfekowane. Do dyspozycji interesantów cały czas pozostaje także skrzynka na korespondencję, zlokalizowana obok biura podawczego. 

Z bezpośredniej obsługi można skorzystać jedynie po wcześniejszym umówieniu się. Nieodłącznym elementem wizyty będzie również ankieta, której przeprowadzenie ma na celu zminimalizowanie ryzyka zakażeń koronawirusem. Poza tym, w dalszym ciągu warto korzystać z elektronicznej formy składania wniosków o wszelkie świadczenia. Procedura internetowa jest szczegółowo opisana na stronie mops.tczew.pl/ewnioski.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe