Mundurowi kontrolują przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w komunikacji miejskiej oraz sklepach

  • 04.08.2020, 10:06
  • KPP Tczew / Redakcja
Mundurowi kontrolują przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w komunikacji miejskiej oraz sklepach fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

31 lipca tczewscy policjanci sprawdzali czy mieszkańcy naszego powiatu przestrzegają zasad reżimu sanitarnego wprowadzonego z powodu koronawirusa. Kontrolowali czy zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans w transporcie publicznym oraz na terenie sklepów. W trakcie działań policjanci rozmawiali z mieszkańcami i informowali o zasadach bezpieczeństwa związanych z pandemią.

fot. KPP Tczew

W minionym tygodniu tczewscy policjanci prowadzili działania, których celem było zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19. O kontrolach i profilaktyce mówi aspirant sztabowy Dawid Krajewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Osoby, które mimo tak wielu apeli policjantów i służb sanitarnych będą dalej lekceważyć obostrzenia, muszą liczyć się z karami:

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. KPP Tczew

 

Pamiętajmy, że nadal panuje epidemia koronawirusa i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń. 31 lipca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie prowadzili działania ukierunkowane na zwiększenie naszego bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Policjanci kontrolowali, czy w autobusach miejskich przewożona jest dozwolona ilość osób, a także sprawdzali, czy pasażerowie zakrywają ust i nos. Stróże prawa odwiedzali sklepy, gdzie sprawdzano, czy klienci stosują się do obecnych przepisów. Mundurowi rozmawiali także z mieszkańcami Tczewa jednocześnie informując, że pomimo trwających wakacji wirus nadal jest groźny.

Pamiętajmy, że wszystkie wprowadzone ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.

 

Tczewscy funkcjonariusze nadal będą prowadzić kontrole, ponieważ część mieszkańców i turystów nie stosuje się do obostrzeń. Osoby, które pomimo tak wielu apeli policjantów i służb sanitarnych będą dalej lekceważyć obostrzenia, mogą spotkać z nałożeniem mandatu karnego lub skierowaniem wniosku do sądu

KPP Tczew / Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe