Inscenizacja, jarmark, warsztaty i koncerty w Gniewie, czyli kolejna edycja Festiwalu Historycznego Vivat Vasa!

  • 07.08.2020, 08:00
  • Paweł Ickiewicz
Inscenizacja, jarmark, warsztaty i koncerty w Gniewie, czyli kolejna edycja Festiwalu Historycznego Vivat Vasa! mat. promocyjne organizatora

Podziel się:

Oceń:

Jak co roku w Gniewie odbędzie się Vivat Vasa!, czyli coroczny XVII-wieczny festiwal historyczny, którego głównym wydarzeniem jest inscenizacja „Bitwa pod Gniewem 1626”. Równolegle przez dwa dni na ulicach gniewskiej starówki będzie można wziąć udział w Jarmarku Rzemiosł Dawnych. Tam uczestnicy znajdą liczne warsztaty i koncerty.

W piątek, 7 sierpnia, w Gniewie rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Historycznego Vivat Vasa! W trakcie trzydniowego wydarzenia zorganizowany zostanie m.in. Jarmark Rzemiosł Dawnych organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie. o szczegółach mówi Anna Czyżewska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

8 i 9 sierpnia na gniewskiej starówce będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, a wieczorami wysłuchać 4 koncertów zespołów folkowych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczegółowe informacje o atrakcjach Jarmarku Rzemiosł Dawnych znajdziemy m.in. na Facebooku Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie.


Wśród głównych atrakcji wydarzenia znalazły się turniej rycerski oraz sobotnia inscenizacja Bitwy pod Gniewem z wojskami szwedzkimi do której doszło w 1626 roku. O szczegółach mówi Kasztelan Gniewski, Jarosław Struczyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Bitwa pod Gniewem, znana również jako Bitwa Dwóch Wazów, to starcie pomiędzy siłami Rzeczypospolitej i Szwecji, które miało miejsce w dniach od 22 września do 1 października 1626. Podczas wspomnianej bitwy wojskami Polskimi dowodził Zygmunt III Waza, zaś na czele armii Szwedzkiej stał pochodzący z dynastii Wazów król Szwecji, Gustaw Adolf. Jest to bitwa uważana za nierozstrzygniętą, podczas której wojska Rzeczypospolitej pokrzyżowały Szwedom plany podboju Gdańska, zaś armia Szwedzka obroniła zamek w Gniewie.

- vivatvasa.pl

 

Szczegóły festiwalu można znaleźć na stronie vivatvasa.pl oraz facebookowym wydarzeniu

fot. materiały prasowe

 

Paweł Ickiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe