Ostrzeżenie meteorologiczne. Uwaga na upały!

  • 10.08.2020, 10:27 (aktualizacja 10.08.2020, 12:52)
  • Redakcja
Ostrzeżenie meteorologiczne. Uwaga na upały! fot. pexels

Podziel się:

Oceń:

Województwo pomorskie objęte zostało ostrzeżeniami w związku z falą niemal afrykańskich upałów, które wraz z frontem atmosferycznym przesuwają się nad Polskę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla ośmiu województw. Temperatura przekroczy w nich 30 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie dotyczy województwa: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz pomorskiego. Burze możliwe są lokalnie w całym kraju. Intensywniejsze zjawiska towarzyszące burzom prognozowane są na zachodzie i południu Polski.

fot. WZK w Tczewie

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby w czasie upałów:

  • pić dużo niegazowanej wody,
  • nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież,
  • ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu
  • stosować kremy z filtrem UV,
  • nie wychodzić z domu bez potrzeby
  • w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna,
  • przy wysokich temperaturach nie powinno się pić alkoholu, który odwadnia organizm.

Nie wolno pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.

Temperatura może przekroczyć 30 stopni Celsjusza w cieniu. Jest to efekt frontu, który nad nasz kraj przywędrował znad Libii i Maroka. W ciągu następnych dni ma on zostać wypchnięty przez chłodniejsze powietrze, które napłynie od Skandynawii. W tej chwili jednak z uwagi na pogodę w naszym województwie obowiązuje stan alarmowy. Temperatury mają się zmienić w połowie tygodnia.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe