Kociewski weekend na Jarmarku św. Dominika [RELACJA]

  • 10.08.2020, 10:50 (aktualizacja 10.08.2020, 13:29)
  • LOT Kociewie / Redakcja
Kociewski weekend na Jarmarku św. Dominika [RELACJA] fot. LOT Kociewie

Podziel się:

Oceń:

Jarmark św. Dominika, czyli największe wydarzenie wystawiennicze w Europie, jak co roku przyciąga turystów oraz mieszkańców Gdańska. Wśród imprez towarzyszących Jarmarkowi nie mogło zabraknąć Święta Kociewia. W programie znalazł się m.in. finisaż wystawy Kociewie ART oraz koncert zespołu Ajagore wraz z Piotrem Bukartykiem.

W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne nie było możliwości zorganizowania Korowodu Kociewskiego oraz Unikatów z Kociewia w takim zakresie, jak w latach poprzednich, ale głównym elementem Święta Kociewia był finisaż wystawy Kociewie ART odbywający się w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

 

Wystawa Kociewie ART jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdańska oraz turystów. Na finisaż ekspozycji przybyli zaproszeni goście z Kociewia i Pomorza. Od 31 lipca do 7 sierpnia można było obejrzeć prace trzech artystek, reprezentantek Powiatu Starogardzkiego, Świeckiego oraz Tczewskiego Anny Stryjewskiej, Marzenny Puchalskiej oraz Katarzyny Szczodrowskiej. Były to trzy różne podejścia do sztuki, trzy wizje artystyczne świata. Wszystkie indywidualne, inspirujące i unikalne.

– Stefan Galiński, Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim

 

 

Finisaż otworzył Dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury, Lawrence Ugwu, który przywitał przybyłych gości. Wspomniał o znakomitej współpracy NCK oraz Kociewia, które w zabytkowych salach Ratusza Staromiejskiego prezentuje niepowtarzalne i oryginalne podejście do sztuki. Następnie o kilka słów zostali poproszeni przedstawiciele władz: Powiatu Starogardzkiego - Wicestarosta Patryk Gabriel, Powiatu Świeckiego - Członek Zarządu Józef Gawrych, Powiatu Tczewskiego - Przewodniczący Rady Powiatu Marek Modrzejewski.

Uroczystość uświetnił koncert zespołu Ajagore wraz z Piotrem Bukartykiem.

Na gdańskiej wyspie Ołowianka można było zapoznać się z ofertą turystyczną regionu prezentowaną przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE w ramach wydarzenia Pomorskie Smaki. Turyści i mieszkańcy Trójmiasta dowiedzieli się, gdzie warto spędzić czas na Kociewiu.

 

Odwiedzający stoisko pytali co należy zobaczyć, gdzie koniecznie trzeba pojechać. Zainteresowanym osobom rozdawaliśmy materiały: niezbędniki turysty, miniprzewodniki, mapy rowerowe czy katalog z noclegami.

Piotr Kończewski, dyrektor Biura LOT KOCIEWIE

 

Choć tegoroczne Święto Kociewia różniło się od jego poprzednich edycji to śmiało można powiedzieć, że równie mocno przykuło uwagę turystów odwiedzających jubileuszowy 760. Jarmark św. Dominika.

A kolejne Święto Kociewia już w 2021 roku. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

LOT Kociewie / Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe