Poznaliśmy wyniki matur. W powiecie tczewskim pozytywny wynik uzyskało 66% absolwentów

  • 11.08.2020, 10:18 (aktualizacja 11.08.2020, 16:43)
  • Redakcja
Poznaliśmy wyniki matur. W powiecie tczewskim pozytywny wynik uzyskało… fot. Pexels.com

Podziel się:

Oceń:

11 sierpnia maturzyści poznali wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości. W powiecie tczewskim przystąpiło do niego 777 absolwentów - 513 z nich uzyskało pozytywne wyniki.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa terminy egzaminów musiały zostać przesunięte. Matury zostały przeprowadzane od 8 do 29 czerwca. Odbywały się w reżimie sanitarnym, nie było także obowiązkowych egzaminów ustnych.   

 

Wyniki egzaminu maturalnego zostaną ogłoszone 11 sierpnia br. (wtorek).

Absolwenci, którzy:

  • zdali egzamin – otrzymają świadectwo dojrzałości (wraz z odpisem)
  • podwyższyli wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym lub przystąpili do egzaminu, do którego nie przystępowali w ubiegłych latach – otrzymają aneks do świadectwa dojrzałości
  • nie zdali egzaminu – otrzymają informację o wynikach egzaminu dojrzałości.

Maturzyści będą mogli również sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w systemach informatycznych prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

- cke.gov.pl

 

Do egzaminów w całym kraju przystąpiło około 260 tysięcy uczniów. Obowiązkowo zdawano egzamin z języka polskiego, obcego, matematyki i jednego dowolnego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Aby zdać podstawy należało uzyskać co najmniej 30% wszystkich punktów z danego przedmiotu. W skali kraju tegoroczną maturę zdało 74% uczniów przystępujących do egzaminu w czerwcu. 17,25% uzyskało negatywny wynik z jednego przedmiotu, a 8,85 nie zdało więcej niż jednego egzaminu. Dla porównania, w zeszłym roku maturę zdało nieco ponad 80% maturzystów. W województwie pomorskim najlepsze rezultaty uzyskały szkoły ponadpodstawowe w Sopocie 83%, a najsłabsze w powiecie sztumskim 47%. Powiat tczewski uplasował się w połowie zestawienia. Do egzaminów przystąpiło tu 777 absolwentów, a 513 z nich uzyskało wyniki pozytywne - to 66%, czyli o 3 punkty procentowe mniej niż rok temu. O komentarz poprosiliśmy starostę tczewskiego Mirosława Augustyna:

 

Wynik 66% to nie jest rewelacja i na pewno byśmy sobie życzyli dużo, dużo lepszego wyniku [...]. Najlepiej z naszych szkól wypadło I LO, tam jest prawie stuprocentowa zdawalność z reguły, natomiast we wszystkich pozostałych placówkach na pewno te wyniki  mogłyby być lepsze. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Wyniki można poznać po zalogowaniu na stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Aby zapoznać się z ocenami należy na stronie OKE wejść w zakładkę uczeń, a tam wpisać swój login otrzymany w szkole, PESEL i hasło (uczniowie dostali je w szkole). Jeśli maturzysta zgubił swoje hasło, musi ponownie zwrócić się do szkoły o wygenerowanie nowego zabezpieczenia.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa również rekrutacja na studia została przesunięta - na wielu uczelniach już trwa. Poprawka możliwa będzie we wrześniu. Aby zdać maturę, trzeba uzyskać przynajmniej 30% z każdego z trzech przedmiotów podstawowych - języka polskiego, matematyki oraz z języka obcego.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 07.09.2020, 18:39
Katol miał 100% zdawalności i jak co roku był najlepszy!

Pozostałe