Zmarła wieloletnia dyrygentka Chóru Męskiego „Echo” - Elżbieta Grzenkowska-Hawryluk

  • 13.08.2020, 09:53 (aktualizacja 13.08.2020, 10:27)
  • Redakcja
Zmarła wieloletnia dyrygentka Chóru Męskiego „Echo” - Elżbieta Grzenkowska-Hawryluk Rahul / Pexels zdjęcie poglądowe

Podziel się:

Oceń:

Elżbieta Grzenkowska-Hawryluk była rodowitą tczewianką. Chórem Męskim "Echo" dyrygowała od 1966 do 2002 roku, przejmując tę funkcję po Leonie Galińskim.

Zmarła Elżbieta Grzenkowska-Hawryluk, wieloletnia dyrygentka Chóru Męskiego „Echo”, odznaczona Medalem „Pro Domo Trsoviensi”. Jej dokonania przybliża rzecznik Urzędu Miejskiego w Tczewie Małgorzata Mykowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Elżbieta Grzenkowska-Hawryluk miała 84 lata.

 

Była rodowitą tczewianką. Chórem Męskim "Echo" dyrygowała od 1966 do 2002 r., przejmując tę funkcję po Leonie Galińskim. Stałe doskonalenie umiejętności i poszerzenie repertuaru zespołu, którego tradycje sięgają 1923 r., zapewniło chórowi znaczące miejsce w gronie polskich towarzystw śpiewaczych. Tczewskie „Echo” gościło na wielu estradach koncertowych w kraju, podziwiane było również za granicą.

Elżbieta Grzenkowska-Hawryluk uczyła także w Szkole Muzycznej II stopnia w Gdańsku Wrzeszczu oraz w tczewskiej Szkole Muzycznej. Za pracę dydaktyczna i artystyczną oraz działalność społeczną otrzymała wiele wyróżnień i odznaczeń ogólnopolskich i regionalnych.

W 1999 r. Rada Miejska w Tczewie uhonorowała ją medalem Pro Domo Trsoviensi.

- Wrota Tczewa

 

Redakcja Radia Tczew składa wyrazy współczucia rodzinie i bliskim Elżbiety Grzenkowskiej-Hawryluk.   

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe