piątek, 29 marca 2024 09:28

Przegrana Pogoni Tczew na początek sezonu w I lidze. W Mistrzostwach Polski w beach soccerze tczewianki obroniły 4. miejsce

Zawodniczki Pogoni Tczew nie zaliczą debiutu w pierwszej lidze do najbardziej udanych. Na własnym boisku przegrały w sobotę, 15 sierpnia z Resovią 2:4. W ten sam weekend w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski w piłce nożnej plażowej. Pogoń w okrojonym składzie wywalczyła 4. miejsce w kraju, powtarzając tym samym ubiegłoroczny sukces.

Autor: mat. prasowe Pogoń Tczew

W sobotę, 15 sierpnia, na stadionie przy ul. Elżbiety w Tczewie Pogoń rozegrała pierwszy mecz w I lidze kobiet. Tczewianki przegrały  z Resovią Rzeszów 2:4.

KS Pogoń "Dekpol" Tczew 2 - 4 Resovia Rzeszów

Bramki (asysty):
17 ` Kaput Gabriela
20 ` Kaput Gabriela
35 ` Magdalena Sobal
45 ` Julia Jędrzejewska (Agnieszka Rembalska)
61 ` Bednarz Karolina
83 ` Kaput Gabriela

O przebiegu meczu mówi trener Pogoni Mateusz Sroka:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Pierwsza połowa to dwie bramki rzeszowianek, i dwie bramki naszych zawodniczek. Szybko strzelone gole przez Gabriele Kaput nie podłamały tczewianek. Pierwszą historyczną bramkę strzeliła Magdalena Sobal, która uderzeniem w okienko bramki nie dała szans bramkarce drużyny przeciwnej. Do remisu doprowadziła Julia Jędrzejewska. Po przerwie z gry wydawało się, że to nasz zespół jest bliżej upragnionej trzeciej bramki. Niestety w 61 minucie Resovia wyprowadza kontratak, kierując piłkę do szybkiej Karoliny Bednarz, a ta uderza piłkę obok interweniującej Natalii Niemaszyk. W 83 minucie wynik ustala ponownie Gabriela Kaput. Mecz bardzo wyrównany, jednakże trzy punkty w końcowym rozrachunku pojechały na Podkarpacie.

materiał prasowy Pogoni Tczew

Już w niedzielę, 23 sierpnia tczewski zespół ma okazję na rehabilitacje. W Piastowie zagra z PKS Piastovią Piastów.

Równolegle do meczu w Tczewie, w Gdańsku rozgrywane były finały Mistrzostw Polski w piłce nożnej plażowej. Pogoni, mimo gry w okrojonym składzie ze względu na mecz pierwszoligowy, udało się powtórzyć sukces z zeszłego roku i zająć 4 miejsce w kraju:

Szczegóły spotkań dostępne są na facebooku Pogoni Dekpol Tczew.