Cyfrowe pole bitwy w Tczewie - CKiS z dofinansowaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • 22.08.2020, 10:00
  • Redakcja
Cyfrowe pole bitwy w Tczewie - CKiS z dofinansowaniem Ministerstwa Kultury… fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

W ramach projektu „#wiktoria1920 – cyfrowe pole bitwy” jego uczestnicy stworzą makietę Bitwy Warszawskiej przy zastosowaniu narzędzi proponowanych przez grę komputerową Minecraft.

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie uzyskało dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”) w wysokości 17 850 złotych.

 

Stworzyliśmy projekt edukacyjny „#wiktoria1920 – cyfrowe pole bitwy”. Skierowany jest on przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Celem naszego projektu jest prezentacja wydarzeń historycznych, w tym przypadku Bitwy Warszawskiej, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii cyfrowych, tak aby przekazać wiedzę i wzbudzić w uczestnikach projektu i jego odbiorcach zainteresowanie historią.

- Tomasz Hildebrandt, dyrektor CKiS

 

Założenia projektu:

  • przygotowanie makiety w Minecrafcie
  • wykład na temat Bitwy Warszawskiej oraz jej związków z Tczewem i Kociewiem 
  • prezentacja pamiątek po lokalnych uczestnikach bitwy 
  • inscenizacja z udziałem grupy rekonstrukcyjnej Bractwa Rycerskiego "Kerin" 
  • plener malarski

Efektem końcowym będzie prezentacja makiety Bitwy Warszawskiej online. Pełen harmonogram wszystkich zaplanowanych działań pojawi się już wkrótce na stronie Centrum Kultury i Sztuki. 

 

Połączenie funkcji edukacyjnej z zabawą i działalnością twórczą jest doskonałą formą upowszechniania wiedzy o historii, a nadanie wielkim wydarzeniom historycznym kontekstu lokalnego wpłynie na lepsze zrozumienie procesów dziejowych i ich wpływu na życie zwykłych ludzi, uświadomienie istnienia sieci powiązań, w których każde ogniwo pełni swoją rolę i przyczynia się do osiągnięcia wspólnego celu. Jest to szczególnie ważne dla utrwalania patriotyzmu w środowiskach lokalnych, wśród dzieci i młodzieży, również z trudnych środowisk i z niepełnosprawnościami.

- CKiS

 

Parterami projektu są: Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie, Bractwo Rycerskie "Kerin" oraz Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tczewie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Tczew.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe