"To jest mój żywioł" - tczewianin przepłynął kajakiem ponad 800 kilometrów!

  • 21.08.2020, 10:20 (aktualizacja 21.08.2020, 13:39)
  • Wrota Tczewa
"To jest mój żywioł" - tczewianin przepłynął kajakiem ponad 800 kilometrów! fot. Wrota Tczewa

Podziel się:

Oceń:

Andrzej Netkowski, prezes Stowarzyszenia Tczewskiego Klubu Abstynenta Sambor, po 14 dniach samotnej podróży kajakiem, dopłynął do brzegu Wisły przy przystani wioślarskiej Unii w Tczewie.

Wyprawa Andrzeja Netkowskiego rozpoczęła się 7 sierpnia. Cała podróż zajęła mieszkańcowi Tczewa 14 dni. Kajakiem przepłynął w sumie 836 kilometrów. W czwartek, 20 sierpnia został przywitany przez Adama Urbana, wiceprezydenta Tczewa, radnych miasta i powiatu, rodzinę, przyjaciół i znajomych. Spływ odbywał się pod hasłem „Kajakiem przez Polskę” na 40-lecie „Solidarności”, wyprawę można było śledzić na bieżąco na Facebooku (znajdziecie ją TUTAJ).

 

Gratuluję, że w taki charakterystyczny sposób upamiętniłeś i uczciłeś obchody 40-lecia podpisania porozumień sierpniowych, a jak wszyscy wiemy, to w Tczewie się zaczęło w Fabryce Przekładni Samochodowych Polmo. 

- Jacek Prętki, przewodniczący sekcji regionalnej Kolejarzy NSZZ „Solidarność” oraz prezes KKS Unia Tczew

 

Podróżnik od dzieciństwa pasjonuje się królową polskich rzek. Swoją prawdziwą przygodę z kajakarstwem zaczął w 1994 roku. Przepłynął kajakiem m.in. Czarną Hańczę, Kanał Augustowski, Biebrzę, Pisę, Krutynię, Rospudę, Szkarpawę, Nogat, Wieżycę, Brdę, Wdę, Słupią, Łupawę i Drawę.

 

Tysiące kilometrów w kajaku, wiele dni z wiosłem w dłoni. To jest mój żywioł.

- Andrzej Netkowski

 

To drugi taki wyczyn tczewianina, w 2013 roku mężczyzna przepłynął z Oświęcimia do Tczewa, pokonując 907 km. 

 

Cieszę się, że dopłynąłem do Tczewa i nie miałem większych przygód. W czasie podróży zmagałem się z wiatrem, wysokimi falami i skwarem, zdarzały się niebezpieczne momenty. Zmęczenie czasami zmuszało do skorygowania wcześniejszych planów. Natura jest nie do pokonania.

- Andrzej Netkowski

 

Informacje oraz zdjęcia pochodzą ze strony www.wrotatczewa.pl

Wrota Tczewa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe