Centrum Kultury i Sztuki poszukuje entuzjastów śpiewu chóralnego

  • 25.08.2020, 11:30
  • Redakcja
Centrum Kultury i Sztuki poszukuje entuzjastów śpiewu chóralnego fot. CHÓR Passionata / Facebook

Podziel się:

Oceń:

Chór Mieszany "Passionata" to chór dla dorosłych. Jego zajęcia odbywają się w Centrum Kultury i Sztuki, pod dyrekcją Moniki Bławat. Laureaci "Złotego Pasma" w piątej edycji Wielkopostnego Festiwalu Chóralnego w Nowem nad Wisłą, poszukują entuzjastów śpiewu chóralnego.

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza do udziału w zajęciach Chóru Mieszanego Passionata. O szczegółach mówi koordynator warsztatów, Anna Kruszyńska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jeśli kochasz muzykę, lubisz śpiewać i chcesz twórczo i ciekawie spędzić wolny czas to koniecznie musisz dołączyć do Chóru Mieszanego "Passionata". Jest to chór dla dorosłych, którego zajęcia odbywają się w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. 

- Anna Kruszyńska

 

Chór Mieszany "Passionata" powstał w lutym 2013 roku przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. W swoim repertuarze posiada utwory świeckie, ludowe, okolicznościowe, patriotyczne oraz sakralne.

                                                                                      

Chór zadebiutował jesienią 2013 roku na deskach Centrum Kultury i Sztuki podczas koncertu pt. „Wolność jest słodka” w rocznicę obchodów Święta Niepodległości naszej Ojczyzny. Kolędował w czasie Wigilii Miejskich i Święta Trzech Króli. Śpiewem ubogacał liturgię Mszy świętych w: Sanktuarium w Lubiszewie, Elblągu, Mątowach Wielkich, Lisewie Toruńskim, Gowidlinie, Prokowie, Świeciu, Nożynie oraz w wielu kościołach Tczewa.

Chór spotkał się z dużym uznaniem podczas Przeglądu Chórów Pomorskich w Dzierżążnie (2014 r.) oraz w 5. edycji tegoż Przeglądu, tym razem w Nowej Cerkwi koło Pelplina (2018 r.). Passionata wzięła udział również w XIII, XIV i XV Koncercie Pieśni Kościelnej w Zblewie. Chór występuje także podczas imprez plenerowych na terenie Tczewa m.in. na Festynach Zdrowia, Sobótkach Tczewskich, "Ogrodach Nadziei” oraz w wielu uroczystościach państwowych.

Dnia 20 stycznia 2019 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie Chór świętował Jubileusz 5-lecia swojej działalności. Podczas tej uroczystości został odznaczony medalem Orderu Św. Stanisława za działalność charytatywną.

W kwietniu 2019 roku Chór Mieszany Passionata został laureatem „ Złotego Pasma” w V. edycji Wielkopostnego Festiwalu Chóralnego w Nowem nad Wisłą.

- CKiS Tczew

 

Chórem od początku dyryguje Monika Bławat - absolwentka wychowania muzycznego na UKW w Bydgoszczy, uczestniczka licznych kursów i warsztatów, instruktorka rytmiki w tczewskich przedszkolach i szkołach podstawowych. 

Zapraszamy do odwiedzenia strony Chóru Mieszanego Passionata (także na Facebooku). Szczegóły udziału w warsztatach znajdziecie TUTAJ

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe