Tczewska biblioteka wypłynęła w czytelniczy rejs i zaprasza na spotkanie online z autorką książek o ryjówce Florce

  • 26.08.2020, 08:00 (aktualizacja 26.08.2020, 12:11)
  • Aleksandra Kęprowska
Tczewska biblioteka wypłynęła w czytelniczy rejs i zaprasza na spotkanie online z autorką książek o ryjówce Florce fot. MBP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Miejska Biblioteka Publiczna uzyskała dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 11 400 zł na „Czytelniczy Rejs”. Projekt będzie trwał aż do grudnia, a już 27 sierpnia odbędzie się jego inauguracja.

27 sierpnia o godzinie 12:00 Miejska Biblioteka Publiczna zorganizuje spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką książek dla najmłodszych, w tym niezwykle popularniej serii o ryjówce Florce. Spotkanie odbędzie się tylko w formie on-line, a transmisja będzie dostępna TUTAJ. O szczegółach mówi Katarzyna Jędraszka z MBP:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie będzie inauguracją „Czytelniczego Rejsu”. 

 

"Czytelniczy rejs" nawiązuje do tradycji morskich i marynistycznych Tczewa i będzie realizowany od sierpnia do grudnia. Biblioteka przygotowała atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

- Krzysztof Korda, dyrektor MBP w Tczewie

 

fot. materiały prasowe

 

Roksana Jędrzejewska-Wróbel - pisarka, scenarzystka, autorka sztuk teatralnych, słuchowisk, tekstów do podręczników. Z wykształcenia doktor literaturoznawstwa. Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz (trzykrotnie) Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” (2009, 2017, 2019). Jej książki wpisane są na Złotą Listę Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”, Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz międzynarodową Listę Białych Kruków (The White Ravens). Stworzyła Florkę, bohaterkę bestsellerowego cyklu książek i serialu animowanego. Działa na rzecz dobrej książki dziecięcej, prowadząc wykłady i warsztaty dla nauczycieli i bibliotekarzy. Za zasługi dla kultury odznaczona medalem „Gloria Artis”. Jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY i Unii Literackiej.

- www.bajkizbajki.pl

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe