"Nie ważne gdzie, dzieci można szkolić profesjonalnie wszędzie" - akademia piłki nożnej pod patronatem Lecha Poznań startuje w naszym mieście! [ROZMOWA]

  • 28.08.2020, 12:00
  • Aleksandra Kęprowska / Paweł Ickiewicz
"Nie ważne gdzie, dzieci można szkolić profesjonalnie wszędzie" - akademia… fot. Lech Poznań FA Tczew

Podziel się:

Oceń:

W naszym mieście rozpoczyna własnie działalność Lech Poznań Football Academy. Pasjonaci sportu z Tczewa nawiązali współpracę z poznańskim klubem i dzięki temu już wkrótce dzieci oraz młodzież z naszego regionu, pod okiem wykwalifikowanych trenerów oraz sztabu specjalistów (w tym psychologa fizjoterapeuty i dietetyka) będą trenować piłkę nożną na najwyższym poziomie. W sobotę, 29 sierpnia, na stadionie miejskim przy ulicy Bałdowskiej odbędzie się otwarty trening pokazowy.

Rozmawialiśmy z prezesem LPFA Tczew Pawłem Dubielą i managerem klubu Piotrem Dubielą, którzy przybliżyli nam m.in. szczegóły szkolenia i treningów oraz to, jaki cel przyświeca koordynatorom tego przedsięwzięcia w naszym mieście. Zapytaliśmy o to, skąd wziął się pomysł na stworzenie szkółki w Tczewie?

 

Urodziliśmy się w Tczewie, wychowaliśmy tu i dorastaliśmy. W Tczewie też zaczęliśmy grać w piłkę. Za naszych czasów ta gra przypominała zabawę. Natomiast tak, jak w przypadku każdego sportu zabawa, która nie jest pod pewnym nadzorem, niestety może prowadzić do kontuzji i eliminuje potem sport z życia dorosłego. Minęło wiele lat, mój brat trenował w największych akademiach w Polsce, (...) ja w między czasie zjechałem pół Europy. Piłka cały czas była w sercu i we wszystkich tych miejscach (...) grałem w piłkę, przyglądałem się akademiom i temu, jak się szkoli młodzież. Doszło do mojej świadomości to, że nie ważne gdzie, dzieci można szkolić bardzo profesjonalnie, według pewnego wzorca, z zachowaniem bezpieczeństwa. I zastanowiliśmy się wspólnie, dlaczego w Tczewie, w jednym z największych miast województwa pomorskiego, nie założyć takiej inicjatywy. Inicjatywy, która oferuje dzieciom rozwój, budowanie ducha sportu, a dla najzdolniejszych karierę piłkarską. I z taką myślą przyszliśmy do Lecha Poznań. (...)  Chcielibyśmy w naszym rodzinnym mieście zaoferować dzieciom i uch rodzicom taki rozwój. 

(...) Ta wizja futbolu i kształcenia dziecka od najmłodszych lat do seniora jest kluczowa. Dlatego nie podjęlibyśmy się takiego wyzwania bez wsparcia Lecha Poznań, który jest w tej chwili uznawany za najlepszą akademię w Polsce. 

- Paweł Dubiela, prezes LPFA w Tczewie

 

Czy dużo akademii pod egidą Lecha jest już w Polsce i ile osób w nich trenuje? Do dzieci w jakim wieku i z jakimi predyspozycjami skierowana jest LPFA? Czy trenować mogą tylko chłopcy, czy znajdzie się także miejsce dla dziewczynek? 

 

W całej Polsce trenuje pod egidą Lecha Poznań 60 szkółek, z tym, że najwięcej jest w województwie wielkopolskim. Oprócz tego, w reszcie województw można znaleźć kilka szkółek. To pokazuje, ze jest miejsce dla nas. W województwie pomorskim nie ma żadnej szkółki (...) wiec mamy wyłączność na całe Pomorskie. 

- Piotr Dubiela, manager LPFA w Tczewie

 

Kiedy tczewska szkółka startuje i co będzie towarzyszyło jej otwarciu? 

 

29 sierpnia mamy pokazowy trening przy ulicy Bałdowskiej na stadionie. Jest on otwarty dla wszystkich. 

- Paweł Dubiela, prezes LPFA w Tczewie

 

Szczegóły dotyczące sobotniego treningu dostępne są m.in. na Facebooku (Dni Otwarte Lech Poznań Football Academy w Tczewie). Dopytaliśmy także o to, na opiekę jakich fachowców mogą liczyć rodzice, zapisujący dzieci do szkółki. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy także o miejscu, w którym odbywać się treningi. Czy tczewski stadion spełnia wszystkie wymagania Lecha Poznań i jak będą wyglądać treningi przygotowane dla wszystkich grup wiekowych? 

 

To, że jesteśmy w stanie założyć szkółkę, która jest absolutnie profesjonalna, jest też oparte o to, że mamy zapewnione całe zaplecze logistyczne naprawdę na najwyższym poziomie. 

- Paweł Dubiela, prezes LPFA w Tczewie

 

Młodzi zawodnicy LPFA poza udziałem w treningach mogą także liczyć na wiele bonusów przygotowanych przez Lecha. Wśród nich znajdą się zniżki dla członków akademii i ich rodzin czy wyjazdy na mecze.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

fot. Paweł Dubiela oraz Piotr Dubiela /  Lech Poznań FATczew

 

Dyrektor Sportowy Lecha Poznań, wielokrotny reprezentant Polski Tomasz Rząsa opowiedział nam o współpracy poznańskiego kubu ze szkółkami Football Academy. Młodzi zawodnicy są obserwowani przez skautów Lecha, a najzdolniejsi będą mieli szansę treningów w partnerskich Akademiach Lecha Poznań.

 

Staramy się, żeby poziom był jak najwyższy, Ci młodzie adepci futbolu są monitorowani przez Lecha Poznań i najzdolniejsi są zapraszani również tutaj do Poznania by w przyszłości kontynuować swój rozwój piłkarski. (...) Chodzi o to, by młodzi chcieli grać, rozwijać swoje pasje i talenty. 

- Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

fot. Lech Poznań FA Tczew

 

MISJA

Podstawową misją Lech Poznań Football Academy jest budowanie idealnego dla rozwoju dziecka, bezpiecznego środowiska piłkarskiego w atmosferze zabawy i przyjaźni. LPFA za podstawowy cel stawia sobie wysoki komfort treningu, zadowolenie dziecka z odbytych zajęć oraz doskonały kontakt z rodzicami swoich podopiecznych. Nasi trenerzy prowadzą wartościowe i interesujące treningi piłkarskie, oparte na ujednoliconym systemie szkolenia Lecha Poznań oraz dostosowane do wieku i możliwości ćwiczących. LPFA proponuje treningi przez zabawę oraz edukację przez sport. Misja LPFA realizowana jest na podstawie trzech podstawowych założeń: wykwalifikowana kadra trenerska, starannie dobrany sprzęt treningowy i doskonale przygotowane boisko

DLACZEGO WARTO? 

Kluczem dla rozwoju dziecka jest opieka wyedukowanych trenerów. Edukatorzy w naszej szkółce posiadają odpowiednie kwalifikacje, umiejętności oraz pasję aby zadbać o odpowiedni, harmonijny rozwój młodego piłkarza w wielu aspektach. W klubie ze stolicy Wielkopolski najmłodsi wolny czas spędzają na zdrowym ruchu, poznają i rozwijają umiejętności piłkarskie, poznają zasady fair play oraz poznają historię i wartości Lecha Poznań.

Wyjątkowe szkolenie piłkarskie LPFA stanowi fundament piramidy szkolenia największego klubu piłkarskiego z Wielkopolski. Nasza szkółka jest pierwszym etapem piłkarskiego rozwoju, stanowi etap "preselekcji". Według strategii Lecha Poznań najlepsi zawodnicy LPFA trafiają do rozpoczynającej szkolenie od Akademii Lecha Poznań, która w świat wypuściła takich zawodników jak: Karol Linetty, Jan Bednarek, Dawid Kownacki czy Tomasz Kędziora.

Dziecko nie musi mieszkać w Poznaniu, aby trenować w niebiesko-białych barwach. Lech Poznań jest obecny w siedmiu województwach oraz w Londynie. Łącznie LPFA posiada aż 60 lokalizacji , w których dzieci mogą się harmonijnie rozwijać. 

- materiały prasowe

 

 

Wszystkie informacje dotyczące Lech Poznań Football Academy znajdziecie na stronie www.lpfa.pl

 

ROZMOWA SPONSOROWANA

Aleksandra Kęprowska / Paweł Ickiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe