Już po raz dziewiętnasty biało-czarne święto odbyło się w Tczewie. Tym razem online

 • 29.08.2020, 18:05
 • Redakcja
Już po raz dziewiętnasty biało-czarne święto odbyło się w Tczewie. Tym razem online

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 29 sierpnia w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki odbyła się kolejna edycja festiwalu, który od lat wspomina Grzegorza Ciechowskiego.

Mimo trwającej od kilku miesięcy epidemii koronawirusa tegoroczną edycję In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego udało się zorganizować. Nie był to jednak festiwal taki, jak poprzednie. Tym razem publiczność mogła podziwiać konkursowe zmagania i koncerty główne wyłącznie online. Transmisję przygotowała telewizja Tetka Tczew, a wszystkie wydarzenia odbyły się w Centrum Kultury i Sztuki. 

W XVI Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Grzegorza Ciechowskiego wystąpili:

 • VHS 


   
 • Franciszek Olszewski 


   
 • Roxana Tutaj & The Good Omen


   
 • Ewa Falkowska i Szymon Czarnecki


   
 • Dżaman


   
 • Kwiatki


   
 • Mateusz Gołaszewski

 

Jury XIV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (w składzie: Barbara Jackiewicz, Eurazja Srzednicka, Sławomir Ciesielski, Daniel Fabrykiewicz, Adam Wendt, i Kamil Wicik) przyznało następujące nagrody: 

 1. Grand Prix (8000 zł) – Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego - zespół VHS
 2. I Miejsce (5000 zł) – Nagroda Prezydenta Miasta Tczewa - Roxana Tutaj & Good Omen
 3. Nagroda Starosty Tczewskiego (1500 zł) - duet Kwiatki
 4. Nagroda Stowarzyszenia „Porozumienie na Plus” (1500 zł) - Dżaman
 5. Nagroda Fanklubu „Republika Marzeń” występ podczas Dnia Białej Flagi 2021 w Toruniu, płatny do 1000 zł oraz umieszczenie nagrania na składance CD " Dzień Białej Flagi 2021" wydanej przez Polską Wytwórnię Muzyczną RKDF - Roxana Tutaj & Good Omen

 


Koncert Golden Live.

Na zakończenie koncert specjalny pt. „Wielki hipnotyzer” zagrała Orkiestra Kameralna Progress.

fot. Telewizja Tetka

 

Tegorocznej edycji festiwalu towarzyszy wystawa pt. „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego”, którą można oglądać w Fabryce Sztuk przy ul. 30-go Stycznia 4 do 30 września.


 In Memoriam XIX Festiwal Grzegorza Ciechowskiego będzie można oglądać w Telewizji Tetka. Kiedy? Poinformujemy o tym na naszej antenie. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe