czwartek, 28 marca 2024 10:40

Drugi punkt na koncie - Pogoń remisuje u siebie z Rekordem w 3. kolejce I ligi kobiet. Rezerwy wysoko wygrywają na rozpoczęcie sezonu

Kolejny dobry występ zanotowały zawodniczki Pogoni "Dekpol" Tczew w ramach rozgrywek I ligi kobiet. W sobotę 29 sierpnia tczewianki zremisowały u siebie 1:1 z silnymi rywalkami z Bielska-Białej. To drugi remis, który tegoroczny beniaminek uzyskał w trzech meczach. Rezerwy Pogoni udanie rozpoczęły sezon w IV lidze wygrywając z GKS-em Żukowo 6:1.

Autor: Fot. Ireneusz Makiła\FB Pogoń Dekpol Tczew

W sobotę 29 sierpnia na stadionie przy ul. Elżbiety swoje kolejne ligowe spotkanie w pierwszej lidze kobiet rozegrały zawodniczki Pogoni "Dekpol" Tczew. Tczewianki zremisowały u siebie z BTS Rekord Bielsko-Biała 1:1, zdobywając drugi punkt w lidze. O przebiegu meczu mówi trener Pogoni Mateusz Sroka:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

KS Pogoń Dekpol Tczew 1 - 1 BTS Rekord
Bramki:
17` Magdalena Sobal
77` Magdalena Knysak

W sobotę 5 września o godzinie 15:30 Pogoń zagra na wyjeździe ze Stomilankami Olsztyn. Czy łatwo będzie zdobyć trzy punkty?

Wyniki tczewskiej drużyny można śledzić na facebookowym profilu Pogoń "Dekpol" Tczew.

Z kolei rezerwy Pogoni dobrze rozpoczęły sezon w IV lidze i odniosły zwycięstwo z GKS Żukowo aż 6:1

Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew 6 - 1 GKS Żukowo Dziewczyny
Bramki (asysty)
12` Julia Kołodziejska (Wiktoria Krygier)
42` GKS Żukowo
55` Jagoda Grzeskowiak
72` Aurelia Begier
83` Aurelia Begier
87` Klaudia Socha
91` Klaudia Socha
(Ola Kurek)

Pewna wygrana na inaugurację naszego zespołu występującego w IV lidze kobiet. Dobrze broniący zespół z Żukowa, skutecznie uniemożliwiał przeprowadzenie skutecznej akcji i zdobycie drugiej bramki do przerwy. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, pięknym strzałem popisała się zawodniczka drużyny przeciwnej i pokonała interweniującą Anna Kowalik. Po przerwie nasz zespół kreował więcej sytuacji podbramkowych czego efektem jest zdobycie 5 bramek. Warto dodać, że dwie bramki zdobyła Klaudia Socha, która w poprzednim sezonie występowała w drużynie z Żukowa. Bardzo cieszy dobra postawa naszych młodych zawodniczek.

fb Pogoń Tczew

W następnym meczu Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew zmierzy się z Kobiecym Klubem Piłki Nożnej "Olimpico Malbork". Spotkanie odbędzie się 6 września o godzinie 11:00 w Kamienicy Królewskiej.