"Znaczy kapitan" na tegorocznym plenerowym czytaniu - tczewska biblioteka zaprasza na kolejny element "Czytelniczego rejsu"

  • 01.09.2020, 11:27 (aktualizacja 01.09.2020, 12:21)
  • Redakcja
"Znaczy kapitan" na tegorocznym plenerowym czytaniu - tczewska biblioteka zaprasza na kolejny element "Czytelniczego rejsu" fot. materiał promocyjny mbp.tczew.pl

Podziel się:

Oceń:

5 września o godzinie 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie wraz z władzami miasta zaprasza tczewian na plac przy fontannie na Suchostrzygach. Jak w każdą pierwszą sobotę września, odbędzie się tam wspólne plenerowe czytanie. W tym roku, w ramach projektu "Czytelniczy Rejs" oraz w związku z obchodzonym w Tczewie Rokiem Szkoły Morskiej, uczestnicy sięgną po książkę "Znaczy kapitan".

W sobotę 5 września w Tczewie odbędzie się plenerowe czytanie książki Karola Borchardta „Znaczy Kapitan”. To rozpoczęcie wrześniowego projektu miejskiej biblioteki pod nazwą „Kurs w świat ze Szkołą Morską”, która wchodzi w skład „Czytelniczego rejsu”, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Tegoroczne czytanie w plenerze z okazji Dnia Narodowego Czytania będzie szczególnie interesujące dla miłośników literatury marynistycznej, o czym mówi Krzysztof Korda, dyrektor MBP w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

"Znaczy kapitan" z uwagi na to, że w tym roku przypada 100. rocznica powrotu Tczewa do Polski, 100. rocznica utworzenia Szkoły Morskiej w Tczewie.

(...) książka o morzu i ludziach, o ludziach którzy pokochali morze bezgraniczną miłością, opowieść o przygodzie, ale też o codziennej pracy marynarzy, a zwłaszcza Mamerta Stankiewicza.

Krzysztof Korda

 

Rozpoczęcie sobotniego wydarzenia zaplanowano na godzinę 11:00 na skwerze przy fontannie przy ul. Żwirki. Czytać będą m.in. uczniowie tczewskich szkół: ZSBiO, ZST, ZSE i II LO.

Wstęp jest wolny.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe