GDDKiA przejęła teren budowy odcinka drogi krajowej nr 22 Czarlin-Knybawa. Kiedy zostanie wyłoniony nowy wykonawca?

  • 04.09.2020, 11:08 (aktualizacja 04.09.2020, 13:18)
  • Redakcja / Tv TeTka
GDDKiA przejęła teren budowy odcinka drogi krajowej nr 22 Czarlin-Knybawa.… fot. archiwum / PI

Podziel się:

Oceń:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w połowie sierpnia odstąpiła od umowy z wykonawcą odcinka DK22 Czarlin-Knybawa. Od września prowadzone są prace porządkowe, inwentaryzacyjne i takie, które poprawią bezpieczeństwo kierowców. Jeszcze jesienią ma rozpocząć się procedura przetargowa, która wyłoni nowego wykonawcę. Prace mogłyby ruszyć wiosną przyszłego roku.

W połowie sierpnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z wykonawcą przebudowy odcinka DK22 Czarlin-Knybawa, o czym pisaliśmy TUTAJ. Wraz z początkiem września teren budowy został przejęty przez Generalną Dyrekcję, która rozpoczęła tam prace porządkowe. Krzysztof Repiński z Telewizji TeTka zapytał Piotra Michalskiego z GDDKiA o stan prowadzonych robót:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie jeszcze prace będą wykonywane na tym odcinku w najbliższym czasie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prowadzone działania mają obecnie charakter porządkowy i służą głównie poprawie bezpieczeństwa uczestników ruchu. Od wielu miesięcy zmiana organizacji ruchu na węźle Czarlin, na skrzyżowaniu dróg krajowych 22 i 91, powoduje spore utrudnienia dla kierowców, zwłaszcza tych spoza naszego regionu. Czy w najbliższym czasie nastąpi tam jakaś istotna zmiana?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czy ewentualny spór sądowy Generalnej Dyrekcji z dotychczasowym wykonawcą będzie miał wpływ na nowy przetarg? Kiedy mógłby zostać wyłoniony nowy wykonawca, który dokończy zasadniczą część inwestycji?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem GDDKiA nowy przetarg ma zostać przygotowany w kolejnych miesiącach, tak aby wiosną wykonawca mógł  rozpocząć dalsze prace budowlane.

Redakcja / Tv TeTka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe