Tczewianin Józef Bejgrowicz z kolejnym medalem i rekordem świata na Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym! Srebro dla Tomasza Bejgrowicza

  • 07.09.2020, 11:17 (aktualizacja 07.09.2020, 12:12)
  • Redakcja
Tczewianin Józef Bejgrowicz z kolejnym medalem i rekordem świata na Mistrzostwach… fot. Tomasz Bejgrowicz

Podziel się:

Oceń:

Kolejny raz tczewscy zawodnicy zdobyli medale na międzynarodowych zawodach w trójboju siłowym. Mistrzostwa Europy federacji GPC w słowackiej Trnavie przyniosły Józefowi Bejgrowiczowi złoty medal oraz nowy rekord świata. Z kolei jego syn, Tomasz Bejgrowicz w swojej kategorii zdobył srebro.

W kategorii wiekowej Masters 6 i wagowej do 82,5 kg Józef Bejgrowicz zdobył złoto w konkurencji trójboju siłowego, na który składają się: przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc oraz „martwy ciąg”. Ponadto w swoim ostatnim podejściu ustanowił nowy rekord świata w „martwym ciągu” - 235,5 kg. W całym trójboju zawodnik uzyskał 460 kg, znacząco pokonując Słowaka – Frantiska Oszika. Poprzedni rekord świata należał do legendarnego trójboisty irlandzkiego Billa Hilla.

fot. Tomasz Bejgrowicz

Z kolei Tomasz Bejgrowicz ostatecznie zakończył start na drugim miejscu w konkurencji trójboju siłowego w kategorii wiekowej Masters 1 i wagowej do 110 kg z wynikiem 560 kg. Następnego dnia po swoim starcie, Tomasz Bejgrowicz pozytywnie zaliczył również egzamin na sędziego międzynarodowego w konkurencjach trójboju siłowego. Dołączył tym samym do prestiżowego grona zaledwie dwóch sędziów międzynarodowych w Polsce - Prezydenta Federacji GPC Polska, Franciszka Szabluka oraz Józefa Bejgrowicza. Tytuł sędziego międzynarodowego uprawnia do sędziowania zawodów trójboju siłowego o randze mistrzostw świata i Europy.

Pod względem sportowym Mistrzostwa Europy w Trnavie były jednymi z najlepszych zawodów federacji GPC - udział w nich wzięło prawie 500 zawodników z 16 krajów. W sumie padło kilkadziesiąt rekordów świata i Europy.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe