Nowe uprawnienia straży miejskiej

  • 11.09.2020, 09:25 (aktualizacja 11.09.2020, 12:26)
  • Redakcja / Tv Tetka
Nowe uprawnienia straży miejskiej fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Od 4 września strażnicy miejscy mogą wystawiać mandaty w wysokości 500 złotych za brak segregacji śmieci.

Strażnicy miejscy uzyskali nowe uprawnienia do walki z osobami, które nie segregują śmieci. W świetle nowych kompetencji straż miejska może nałożyć mandat jeżeli w złożonej przez nas deklaracji zaznaczyliśmy segregowanie śmieci, a tego nie robimy. Ponadto, mandat można dostać jeśli nie złożyliśmy deklaracji pozwalającej ustalić wysokość opłat za wywóz śmieci oraz gdy zadeklarowaliśmy, że będziemy kompostować śmieci w przydomowym kompostowniku a tego nie robimy. O szczegółach mówi komendant straży miejskiej w Tczewie, Andrzej Jachimowski:

 

Dotyczy to również tego, że wpisujemy, że posiadamy kompostownik, co daje nam ulgę finansową a w rzeczywistości takiego kompostownik nie posiadamy. Strażnik będzie mógł wejść na posesję i sprawdzić czy taki kompostownik jest.

- Andrzej Jachimowski, komendant straży miejskiej w Tczewie

 

Do tej pory strażnicy miejscy w takich przypadkach mogli jedynie pouczyć. Nowe przepisy w pierwszej kolejności dotkną mieszkańców domów jednorodzinnych, gdzie najłatwiej jest straży miejskiej sprawdzić sytuację.

 

Ludzie piszą nieprawdę w deklaracjach [...] szczególnie dotyczy to domków jednorodzinnych.

 

Komendant dodaje, że w przypadku domów wielorodzinnych, np. bloków konsekwencje będzie ponosić cała wspólnota mieszkaniowa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. Tv Tetka

Więcej informacji o działalności straży miejskiej w Tczewie znajdziecie TUTAJ


Materiał dotyczący mandatów za niesegregowanie śmieci zobaczyć można w materiale Bartosza Listewnika w Telewizji Tetka. 

 

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe