Wrzesień to czas na zgłaszanie kandydatów do Medalu "Pro Domo Trsoviensi"

  • 12.09.2020, 10:30
  • Redakcja
Wrzesień to czas na zgłaszanie kandydatów do Medalu "Pro Domo Trsoviensi" fot. Wrota Tczewa

Podziel się:

Oceń:

Tradycyjnie podczas obchodów Dnia Tczewa, 30 stycznia wręczone zostanie m.in. wyróżnienie za znaczące zasługi dla miasta, czyli Medal "Pro Domo Trsoviensi". Kandydatów można zgłaszać do końca września.

Wnioski z załączonymi uzasadnieniami mogą składać instytucje, organizacje, zakłady pracy i inne formalnoprawne zbiorowości, a także grupy składające się z co najmniej 30 mieszkańców Tczewa. Przewodniczący Rady Miejskiej będzie przyjmował kandydatury do 30 września. Wnioski są następnie konsultowane z zespołem złożonym z przewodniczących klubów radnych.

 

Pozytywnie zaopiniowane wnioski kierowane są do komisji merytorycznej przedmiotu działalności kandydata. Wnioski pozytywnie zaopiniowane przez komisję merytoryczną, kierowane są do Kapituły Medalu „Pro Domo Trsoviensi”. W przypadku pozytywnej decyzji, przygotowywany jest projekt uchwały, który następnie trafia pod obrady Rady Miejskiej. W danym roku kalendarzowym mogą być nadanie nie więcej niż 3 medale, chyba że istnieją szczególnie ku temu powody.

- Wrota Tczewa

 

O możliwości zgłaszania kandydatów mówi rzecznik Urzędu Miejskiego Małgorzata Mykowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Medal można otrzymać za działalność naukową, gospodarczą, społeczną, kulturalną, sportową, a także inne działania i osiągnięcia promocyjne, przydające miastu splendoru lub wyraźne korzyści mieszkańcom. Może być przyznawany mieszkańcom miasta oraz osobom spoza Tczewa.

 

Do tej pory przyznanych zostało 41 Medali "Pro Domo Trsoviensi". W 2020 roku wyróżniono trenera lekkoatletyki Tadeusza Galińskiego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wrotatczewa.pl.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe