Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 14:13

Pogoń Tczew bliska pierwszego zwycięstwa w I lidze. Radomianki ratują remis w doliczonym czasie.

W sobotę 12 września na stadionie przy ul. Elżbiety Pogoń Tczew rywalizowała w I lidze z drużyną Hydrotruck Radom. Tczewianki prowadziły od 17 minuty po bramce Sary Podsiadło, ale straciły gola w doliczonym czasie gry i tym samym musiały zadowolić się trzecim remisem w sezonie. Z kolei czwartoligowe rezerwy odniosły kolejne wysokie zwycięstwo, tym razem 7:0 nad Chojniczanką Chojnice. 13 września juniorki przegrały na wyjeździe 0:3 z Medykiem Konin w ramach rozgrywek CLJ.

Autor: fot. Ireneusz Makiła / FB Pogoń Dekpol Tczew

I LIGA KOBIET

W piątej kolejce I ligi kobiet na własnym stadionie Pogoń podejmowała zespół Hydrotruck Radom. W 17 minucie jako pierwsza piłkę do siatki skierowała Sara Podsiadło po dośrodkowaniu Agnieszki Rembalskiej z rzutu rożnego. W pierwszej połowie bramkarka Pogoni Anna Węsierska obroniła rzut karny. W 93 minucie zawodniczka z Radomia uderzeniem z dystansu ustaliła wynik spotkania na 1:1. Był to trzeci remis Pogoni w sezonie.

KS Pogoń Dekpol Tczew 1 - 1 Hydrotruck Radom

Bramki:
17` Sara Podsiadło (Agnieszka Rembalska)
93` Hydrotruck Radom

Kolejne spotkanie pierwszy skład Pogoni zagra dopiero 26 września. Tym razem do Tczewa przyjedzie Polonia Środa Wielkopolska.

IV LIGA KOBIET

Drugi skład Pogoni pokonał  MKS Chojniczankę 1930 Chojnice 7:0. Do przerwy Tczewianki prowadziły już 5:0. To ich trzecia wysoka wygrana z rzędu. Aktualnie Pogoń prowadzi w tabeli IV Pomorskiej ligi kobiet.

Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew 7 - 0 MKS Chojniczanka 1930 Chojnice:

Bramki (asysty)

12` Aurelia Begier (Wiktoria Kwiatkowska)
23` Amelia Gawryluk (Klaudia Pietkun)
35` Wiktoria Kwiatkowska (Oliwia Aronowska)
40` Amelia Gawryluk (Julia Sitarz)
49` Klaudia Pietkun
58` Aleksandra Rajek (Aurelia Begier)
75` Anna Kowalik

W następnym meczu Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew zmierzy się na wyjeździe z KS Pszczółki. Spotkanie odbędzie się 20 września o godzinie 13:00.

CLJ

W II kolejce Centralnej Ligi Juniorek Pogoni nie udało się wygrać. Zawodniczki z Tczewa musiały uznać wyższość Medyka Konin, który zwyciężył u siebie 3:0.

Szansa na kolejne punkty będzie 27 września. W Tczewie juniorki Pogoni podejmą Sportową Czwórkę Radom.