Tczew: Milion na stadion lekkoatletyczny

  • 15.09.2020, 12:56 (aktualizacja 15.09.2020, 16:38)
  • Redakcja / Tv Tetka
Tczew: Milion na stadion lekkoatletyczny fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Władze Tczewa otrzymają blisko milion złotych od Ministerstwa Sportu, które pozytywnie rozpatrzyło wniosek o dofinansowanie przebudowy stadionu miejskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na wykonanie drugiego etapu, czyli dokończenie infrastruktury obiektu przy ulicy Bałdowskiej.

Stadion lekkoatletyczny został oddany do użytku pod koniec majaPierwszy etap przebudowy obiektu kosztował 4,8 mln złotych. W ramach tej części inwestycji powstała nowa infrastruktura sportowa - płyta boiska piłkarskiego z automatycznym systemem nawadniającym, bieżnia i inne elementy umożliwiające uprawianie konkurencji lekkoatletycznych (rzutnie oraz skocznie). Obiekt otrzymał certyfikat Polskiego Związku Lekkoatletycznego. Do pełnej realizacji przebudowy brakuje jeszcze trybun dla kibiców, zaplecza sanitarnego, parkingu, oświetlenia, ogrodzenia, montażu wyposażenia lekkoatletycznego, a także zagospodarowania boiska bocznego. Łącznie potrzeba na to ponad 2 milionów złotych

Wniosek o wsparcie inwestycji złożony przez miasto Tczew został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - EDYCJA 2020". Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu wyniesie niespełna 980 tysięcy złotych, czyli 33% wydatków na przebudowę poniesionych przez miasto w tym roku. 

O przeznaczeniu pieniędzy z resortu sportu w programie "Pytania do Prezydenta" w telewizji Tetka mówił Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Realizacja kolejnego etapu planowana jest na przyszły rok.


Więcej na ten temat można zobaczyć w materiale Krzysztofa Repińskiego w programie "Nasz Tczew" w telewizji Tetka.

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe