Co to jest kod promocyjny?

  • 17.09.2020, 07:10 (aktualizacja 21.09.2020, 15:21)
  • Źródło: legalsport.pl
Co to jest kod promocyjny? mat. prasowe legalsport.pl

Podziel się:

W wielu przypadkach zakupy internetowe mogą być tańsze niż w sklepach stacjonarnych – pozwalają na to m.in. kody rabatowe i promocyjne, które wpisuje się podczas finalizowania transakcji on-line. W jaki dokładnie sposób działają?

Kod rabatowy, zwany także bonusowym, rejestracyjnym lub kodem promocyjnym to nic innego, jak ciąg liter i/lub cyfr, niekiedy również określone słowo, które wpisuje się w odpowiednie pole podczas robienia zakupów przez Internet, najczęściej podczas finalizowania transakcji. To wystarczy, by skorzystać z określonej promocji – obniżki ceny (kwotowej lub procentowej), darmowej dostawy, zniżki na kolejne zakupy, produktu w gratisie. – Promocje dotyczą wszystkiego, co można kupić w polskiej sieci. Może to być zniżka na określone tytuły czy na cały asortyment od księgarni, rabat na zakup sezonowej kolekcji w sklepie z odzieżą, obuwiem czy też przy zakupie konkretnego modelu urządzenia np. laptopa czy smartfonu. Zdarzają się także promocje na darmowe oprogramowanie przy zakupie sprzętu. Nie brakuje promocji na zabawki i odzież dla dzieci, ekskluzywne kosmetyki, wyposażenie domu, częste są także zniżki na zakupy w zamian za zapisanie się do newslettera. Oddzielną kategorię stanowią zniżki na produkty finansowe – w tym kredyty i pożyczki – czytamy na stronie forbes.pl.

A gdzie konkretnie szukać kodów promocyjnych? W Internecie działa co najmniej kilka serwisów, które specjalizują się w pozyskiwaniu kodów od sklepów i usługodawców, a następnie – udostępnianiu ich klientom. Wiele sklepów regularnie publikuje kody bezpośrednio na swoich stronach, na profilach w mediach społecznościowych, drukuje je na ulotkach czy w gazetkach reklamowych. Czasami kody rabatowe umieszczane są na opakowaniach produktów – wszyscy słyszeli np. o kodach rabatowych pod nakrętkami gazowanych napojów.

Przykłady kodów rabatowych – sport, jedzenie, bukmacherzy

Aby lepiej zrozumieć funkcjonowanie kodów rabatowych, najlepiej zapoznać się z kilkoma przykładami. Funkcjonujący w ostatnich tygodniach w Internecie kod rabatowy Adidas pozwalał na zakup produktów z outletu 25% taniej – aby uzyskać rabat, wystarczyło wpisać kod w koszyku zamówienia.

Kod promocyjny KFC jest doskonałym sposobem na to, aby kupić z rabatami sięgającymi nawet 30% zestawy, burgery, kubełki z kawałkami kurczaka, zestawy śniadaniowe i wiele innych przekąsek. Uwaga! Kod promocyjny obowiązuje jedynie w aplikacji mobilnej.

10% rabatu na zakupy powyżej kwoty 250 zł można zyskać po skorzystaniu ze specjalnego kodu promocyjnego Home&You. Co ciekawe, nie trzeba szukać go w Internecie czy profilach społecznościowych firmy – na swoją skrzynkę mailową otrzymuje go każdy, kto zapisze się do newslettera sklepu.

Coś dla siebie bez problemu znajdą miłośnicy kina. Kod rabatowy Empik pozwala skorzystać z promocji 2 w cenie 1 przy zakupie filmów na płytach DVD. Oferta obejmuje zarówno największe klasyki światowego filmu, jak i kinowe hity ostatnich miesięcy.

Kody promocyjne do bukmacherów

Nie można zapominać o osobach, które lubią typować wyniki wydarzeń sportowych w internecie. Kody bonusowe działają u wszystkich legalnych bukmacherów internetowych w naszym kraju, takich jak Totalbet, BETFAN, STS, Fortuna czy Totolotek. Kod wpisany podczas rejestracji w odpowiednie pole pozwala zwiększyć bonusy na start nawet o 100%, (np. zwiększa się depozyt z 200 zł na 400 zł). Oznacza to po prostu dodatkowe pieniądze, które następnie przeznaczyć można na obstawianie zakładów solo, AKO czy z handicapem azjatyckim. Niektóre firmy przyznają także darmowy zakład za 20 zł czy 50 zł za samą rejestrację z użyciem promocyjnego kodu.

Zatem kody promocyjne z powodzeniem funkcjonują we właściwie wszystkich dziedzinach handlu oraz wielu gałęziach usług. Można dzięki nim zyskiwać i oszczędzać – i to bez wielkiego wysiłku.

Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów. Korzystanie z usług zakładów bukmacherskich jest przeznaczone jedynie dla osób powyżej 18 roku życia.

Treść nadesłana przez legalsport.pl

Źródło: legalsport.pl

Pozostałe