81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

  • 17.09.2020, 09:15
  • Redakcja
81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę fot. archiwum Tv Tetka - uroczystości 17.09.2019 r.

Podziel się:

Oceń:

17 września upamiętniamy 81. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Podobnie jak inne wrześniowe uroczystości, ze względu na pandemię, obchody mają charakter kameralny.

W samo południe kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu w Parku Miejskim złożą przedstawiciele samorządu miasta, powiatu oraz kombatantów. Mówi rzecznik tczewskiego Ratusza, Małgorzata Mykowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Natomiast o godzinie 19:30, po mszy w tczewskiej Farze, na dziedzińcu Fabryki Sztuk rozpoczną się obchody organizowane m.in. przez Przeorat Pomorski Orderu Świętego Stanisława.

Z kolei w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się przełożony przez epidemię koncert upamiętniający Witolda Pileckiego. Wystąpi grupa Luxtorpeda. W związku z obostrzeniami, w wydarzeniu weźmie udział jedynie 150 osób, ale koncert będzie transmitowany na profilach społecznościowych Muzeum II Wojny Światowej od godziny 20:00.


Tak ubiegłoroczne obchody relacjonowała telewizja Tetka:

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe